Kde se nachází od ČR nejbližsí poušť, či je nějaká i v Evropě?

Nejlepší odpověď
anonym

„nejbližší od ČR“ – asi nedaleko od Veselí nad Lužnicí, u Vlkova…
😁
Doplňuji:
Další pouště v ČR – http://www.national-geographic.cz/de­tail/pouste-v-cesku-ano-a-mame-jich-hned-nekolik-kde-je-najdete-a-jak-vznikly-33971/ , jen jsem ´lehce´ zagůglil.

Další odpovědi
MK44

Kousek pouště býval na Pálavě – tak jestli z něho neudělali průmyslovou zónu …

K poušti nemají daleko některé oblasti Španělska a Sicilie. Ale skutečná nejbližší poušť asi bude Sahara, popřípadě Solná poušť u jezera Tuz v Turecku.