ivankozlo v

Kde se da koupit veverka?

chtěl bych veverku jako domácího mazlíčka
Doplňuji:
a co psouna nebo činčilu co je lepši na domácího mazlíčka

Nejlepší odpověď
marci1

Veverka je chráněná a hlavně tento úžasný hlodavec není zdaleka vhodný domácí mazlíček pro každého a to z mnoha důvodů! Občas nám zavolá člověk, který našel mládě veverky (eventuálně si jej někde koupil) a chce si ji nechat. Žádá nás o rady čím krmit, jaká klec je potřeba atd. Popravdě, na tyto lidi asi nebývám úplně příjemná – opět z mnoha důvodů. Tím hlavním důvodem je můj názor, že zdravá veverka nemá co dělat v zajetí v nějaké rádoby velké kleci!!! Takový život možná uspokojí křečka či morče, i když kdo ví, zda jsou tato zvířátka v zajetí šťastná? Rozhodně však neučiní šťastnou veverku, která má v sobě pevně zakódováno šplhat až do výše 50 metrů, skákat ze stromu na strom a žít svobodně.

Zdroj: http://zsveve­ruska.wz.cz/po­radenstvi.htm

Další odpovědi
gecco

Nikde, vymysli si mazlíčka jiného – cituji: „Veverka je chráněné zvíře, proto pro její chov musíte mít úřední povolení, které vám s vysokou pravděpodobností nebude uděleno. Za chov veverky bez povolení se uděluje vysoká finanční pokuta.“
😉
Viz – http://www.ve­veratka.cz/
Doplňuji:
Ad Doplnění – vysloveně na ´dlachnění´??
😉
Kup si plyšáka – psoun, burunduk, činčila (aj.) jsou zvířata, jejichž potřeby bys při chovu měl respektovat – a žádné z nich nepotřebuje nějaké ´otlapkávání´.

Drap

Jedině od některého chovatele, který je chová.

Matthias

Já jsem před lety koupil veverku přes inzerát v časopise Fauna. Je to však trochu náročnější zvíře. Zapomeň na to, že ho budeš mít v klícce – potřebuje ubikaci velkou aspoň 3×3×3 metry. Samozřejmě čím větší, tím lepší. Nesouhlasím s marci, že v zajetí nemůže být šťastná. Veverka narozená v zajetí, které nepoznala svobodu a má dobrého vlastníka, který se o ní výborně postará, porozumí jejím potřebám, myslí to s ní vážně (tj. neřekne si po týdnu, že ho to nebaví a nedá jej pryč) a počítá s tím, že to není kočka ani pes, ale opravdu – veverka, tak to může fungovat.

Emefej

Podívej se na zooburzu. Burunduk se ta občas objeví, klasickou veverku jsem ale v nabídce neviděl.

Zdroj: http://hlodav­ci.zooburza.e­u/cz/jine-hlodavce/

carpediem

gecco zzase vyčerpáno:-( jinak souhlas:-)

gecco

😉
Ach, ty limity…
;-D