HankaKCB

Jaký je Váš názor na koupi psa přes inzerát?

Zajímal by mne Váš postoj ke koupi psa přes inzerát, například po nalezení na internetových portálech jako bazos.cz, sbazar.cz a podobně.

Nejlepší odpověď
Emefej

Nekoupil bych

Nechci podporovat překupníky a množírny. Máme dva psy z útulku.

Čistokrevný pes bez PP je nesmysl! Čistokrevný pes MUSÍ mít PP a být zapsaný do Plemenné knihy.

Další odpovědi
Klaproth

Nekoupil bych

V útulku mi dali pejska zadarmo a ještě mi pěkně poděkovali.

Smackdown

Koupil bych

Muffz

Koupil bych

Nevidím v tom problém, sám mám mazlíčka sehnaného přes bazoš a sám jsem tam mazlíky nabízel. Pokud mi prodejce dovolí návštěvy a vidět ho před koupí, tak proč ne. Je to stejné jako ho vzít z útulku.

zjentek

Jiná odpověď

Opdovím otázkou- a kde jinde by si své budoucí mazlíky ke koupi měli vybírat lidé bez jakýchkoliv, byť základních znalostí kynologie? Výhradně na výstavách? Čchi v útulcích?
Na druhou stranu, rozhodně bych prodej psů těmto lidem zákonnou úpravou omezil, ne-li rovnou zakázal.

dubraro

Koupil bych

Taky jsem koupil kocoury na inzerát. Samozřejmě pak je potřeba si jít zvíře (a podmínky ve kterých žije) prohlédnout a převzít. Objednat si a nechat poslat poštou není dobrý nápad 🙂

Drap

Koupil bych jen čistokrevného psa pouze s PP

ivzez

Jiná odpověď

Na koupi přes inzerát není nic špatného,
ale bylo by dobře si dát pozo r na prodejce.

Na prodejních portálech typu Sbazar, Batos apod.
hrozí větší riziko, že narazíte na množírnu.

Když už přes inzerát, pak bych hledala na webech zaměřených na chovatelství
a koupila bych od chovatele, který má dobré reference.

Pejsek z útulku také udělá radost…

jáára

Koupil bych

Už mám pejska z Aukra, a byla to skvělá volba.

Drap

Ideální stav je, když koupím psa od chovatele kterého znám, vím jak se ke psům chová, výhoda je když znám rodiče psa a vím jak se projevují.Takový stav však neni vždy možný. Upřednostňuji štěňata s PP, už jen kvůli kvalitě a zdraví. Pes z útulku může být velké riziko.