osamělývlk

Kde se dá koupit špalek požadovaných rozměrů?

Nevíte někdo, kde koupit se prodávají špalky (nebo něco takového) určitých rozměrů , neupravované dřevo (např. 22–22,5 v průměru, výška 20–25). Myslíte, že třeba u truhláře? Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Drap

Takový špalek bez problémů seženež na kterékoli pile. Občas najdeš takový i v lese

Další odpovědi
Sůwa

Uvedené rozměry bych hledala spíš u tesaře, než u truhláře. Ještě stále se používají trámy větších profilů a občas se musí nakrátit. Ve vyhledávači jsem po zadání „dřevěné trámy“ našla třeba tohle: http://www.te­sanetramy.eu/tra­my/, ale je tam toho víc.

honza19hk

kulatej nebo hranatej: trám 25×25 seženeš určitě na nějaké demolici.Dříve se používaly hlavně na stropy a podlahy které byly podbité prkny.Nebo dokonce i silnější.
A kulatej v lese popř na pile zbytek kmene ale tam bys sehnala i ten hranatej.nebo se podívej kde u vás dělají dřevěnou střechu na baráku a tam se zeptej.
Předpokládám že to máš na podložení něčeho tak můžeš také spojit 2 slabší dohromady.