Sfal

Kde prosím lze sehnat čisté kovové kadmium? Příp. dá se spolehlivě vypreparovat z Ni-Cd akum.?

Odpovědi
Drap

Z akmulátorů by to mělo jít. Je sestrojen z částí niklovýách a kadmiových. Existuje i nekovové kadmium ? To jsem nikdy neslyšel.

vaiko

Asi z těch NiCd baterií by to bylo nejjednodušší: 2 NiOOH + 2 H2O + Cd vybíjení ⇒ 2 Ni(OH)2 + Cd(OH)2 <== nabíjení
Stačilo by teda NiCd nabýt a po otevření bys tam měl mít na záporné elektrodě kovové kadmium.