Kepler

Kde můžu najít v lednici odtokový kanálek?

Je to starší lednice s mrazákem Whirpool NO FROST PLUS, typ ARG 665/G, manuál k ní nemám. Na dně lednice se mi shromažďuje voda. Domnívám se, že dírka pro odtok je ucpaná a měla by být na úrovni toho schodu, kde je kastlík pro zeleninu a za kterým je agregát. Jenže tam není! Koukal jsem aspoň 5×, pudel vyšpulenou, sousedův pes mě při tom chtěl ojet. Kat aby to spral!

Nejlepší odpověď
aliendrone

Taxemse koukl do své ledničky a taky kanálek nikde! (nevím to 100%, nevyndaval jsem kvůli tomu žrádlo) To asi možná bude tím, že to jsou NoFrost – máš vzadu na stěně ty větrací průduchy.

Ono to má asi makat tak, vzdušná vlhkost se má vysrážet někde uvnitř na výparníku, nikoliv na stěnách jako tomu je u starších ledniček. Takže budeš muset jít „od konce“ – tzn. od vaničky na kompresoru, jestli to nechceš rozebrat celé. ;) :D :D Nebo ti možná nejde ventilátor, který má ten vzduch rozhánět, to je další možnost, co mě napadla.

annas!!! Proboha – NIKDY do toho kanálku nestrkejte špejli!!! Když se tam zalomí, je DOST těžké ji vyšťourat!!! Obvykle to obnáší demontáž celé hadičky.
Ženský, no – co může člověk chtít!

Na prošťouchnutí toho kanálku používejte kousek (stačí cca 40 cm, 2,5mm² průřez – nesmí být totiž pochopitelně moc tenký) obyč. měděného elektrikářského drátu (potaženého izolací – pozor, ne flexošňůry, ta je měkká). Jeden konec kleštěmi otočte o 180° (cca v délce 3–4 mm) a stlačte – prostě vyrobíte na konci takový zakulacený náběh – lépe to pak chodí v hadičce.

Protože je to měď, tak drát se ochotně přizpůsobí různým zatočením hadičky, díky zakulacení konce nehrozí protržení hadičky+ snadnější chod) a je dostatečně tuhý na to, aby případnou ucpávku prorazil! A ani to nemusíte kupovat, stačí když někde uvidíte makat elektrikáře (rekonstrukce výtahu, osvětlení apod.) a seberete nějaký odstřih, co se bude válet všude po zemi (2,5mm² je nejběžněji používaný) NEBO ještě lépe, požádejte, ať vám kousek ustřihne. (ani se nebudete muset ohýbat pro odstřižek) ;) :D :D Nebo požádejte známého, co kutí nebo… prostě možností jak sehnat prachsprostý drát je hafo a věřte mi, je to FAKT lepší, než dolovat zalomený kousek špejle z hadičky, který ji bude ucpávat a přirozeně se kolem něj budou tvořit usazeniny >>> rychlejší ucpání!! ;) :D :D

Další odpovědi
annas

Nevím, zda platí obecně., nebo je to ve vaší lednici jinak.

Ve fachu hned nad zásuvkami vlevo vzadu je kulatý otvor. Ten občas pročistím, zastrčím do něj špejli.

mosoj

To už nemůžeš najít ani dírku?