Avatar uživatele
PepasAvalonu

Kde je v těchto dvou odporujících si tvrzeních pravda?

Říká se, ží jídlo, hlvně to hutné, by se mělo dobře zapít (asi aby nezasedalo), ale taky jsem slyšel, že by se po jídle moc pít nemělo, nejlíp vůbec, protože to narušuje činnost žaludečních šťáv a celkové zpracování potravy. Co z toho je pravdivější nebo čím se řídit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Odpovědi.cz, annas před 1167 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpoveď byla označena jako užitečná

Těžko říct. Znám oba názory, záleží na vás, kterým se budete řídit. Souvisí to s tím, jak dobré máte zažívání.

"Rady jak pít vodu při jídle

Zásadním pravidlem je vyhnout se pití vody nejméně 15 minut před jídlem a jednu hodinu po něm. Lidé ovšem podle této rady často zachází až do extrémů. Vyhýbat se všem tekutinám v době jídla je nutné jen vzácně. "

Nečekám hodinu, ale podle toho, zda mám „řídké“ nebo „husté jídlo“. Při jídle nepiji.

" Abyste dosáhli zlepšeného trávení, zkuste raději dodržovat následující

1. Není nutné, abyste se úplně zřekli vody během jídla. Místo toho prostě pijte jen malé doušky. Je to dobré jednak pro vyčištění úst a také pro optimální hydrataci, aniž byste zaplavovali váš trávicí systém velkým množstvím vody právě ve chvíli, kdy je nejvíc zatěžován. K usnadnění trávení se doporučuje do vody přidávat citronovou šťávu nebo trošku jablečného octu.

2.. Dávejte přednost teplé vodě před studenou – tak to praktikuji já.,

.3. Hydratace je potřebná ještě před jídlem – platí u mě.

atd.

Podrobnosti a více k tomu v odkazu

https://www.uspesna-lecba.cz/pitny-rezim/piti-vody-behem-jidla-muze-narusit-traveni/

Upravil/a: annas

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?PepasAvalonu Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Jez do polosyta a pij do polopita.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek