Kde je hranice mezi názornou fotografií lidského těla a porno-fotografií? Je fotka vhodná pro dítě nebo raději kresba?

Na fotku „oné části těla“ se může jeden vědecky zadívat a druhý se „uspokojí sám“.

Když vystřihnu obě fotky a nalepím je na papír, jak se pozná, která je z učebnice anatomie a druhá z pornočasopisu?

Nejlepší odpověď
atriplex

Ačkoliv se může jednat o totožnou fotku, skutečně to může být foto z atlasu i foto z porno časopisu. Rozdíl je jediný – účel fotografie. Vzdělání oproti vzrušení.

Další odpovědi
pokazdejinak

záleží od jakého věku, ale osobně jsem radši pro kresbu – dají se lépe odlišit jednotlivé části, můžete nakreslit řez danou oblastí apod.
např. tohle:
http://www.men­struace.name/zen­ske-pohlavni-organy-anatomie.php
je velmi názorný nákres a s pornografií opravdu nemá nic společného… u fotografií to holt bude sporné

jen tak mimochodem – čím dříve se s tím vším děti seznámí, tím jim to bude připadat normálnější, opačné pohlaví trochu ztratí ten punc zakázaného ovoce a děti se tak nepohrnou do toho vše si vyzkoušet
možná vás to překvapí, ale děti by měly vědět o sexu všechno podstatné před 9. narozeninami – to je přibližně hranice, kdy se začínají stydět

barnajka

Pokud na fotce bude „ona část těla“ líbivě upravená, tj. vyholená, s piercingem…můžeš si být prakticky 100% jistý, že fotka pochází z toho fuj fuj časopisu. Učebnice anatomie by totiž neměla potřebu zkreslovat a „vylepšovat“ realitu, ať je sebevíc „nevzhledná“. Učebnice anatomie nás má v jednotlivých kapitolách seznamovat s „divy“ a „malými zázraky“ přírody – v té podobě, v jaké byly Matkou Přírodou stvořeny ;)

led

Veľmi zjednodušene:
Fotografie aktov rozoznávame podľa ich účelu, spôsobu zobrazenia na umelecké, porno, výukové – popisné.

Ak fotografia zvýrazňuje určité časti tela, prípadne ich polohou, deformitou zvyšuje erotiku ide hlavne o porno.
Ak fotografia ukazuje krásu ľudského tela bez násilnej erotiky hovoríme o umeleckom akte
Ak fotografia znázorňuje ľudské telo – čisto technicky – ide o výukový, názorný obrázok.

Mucillinka

Myslíte si, že to vypadá jinak z anatomie a jinak z porno časopisu? Obojí vypadá stejně, jde o to samé. Pokud je to pro dítě, zvolte anatomii a nebo s tímto vysvětlováním ještě počkejte..

Deli

V učebnici anatomie bude prostě fotka těla – v běžné pozici (stoj, sed, leh…) s obličejem s neutrálním výrazem. Pohlaví nebude vykazovat vzrušení. (Krom obrázku, kde jde o to ukázat ztopoření.)
V pornočasopisu bude póza lascivní, lákavá, výraz objektu tomu bude odpovídat.

Pro dítě bych raději zvolila kresby.