Kachna

Kde hledat pomoc pro autistické dítě?

Synovi jsou 4 roky, jsem po mateřské, jelikož je Pepíček dosti svůj, tak chodí do školky pouze na dvě hodiny, protože na procházce by ho paní učitelky neuhlídali, což se dá pochopit ve třídě s 24 dětmi na 2 učitelky, chtěli jsme pro Pepíka asistenta, aby mohl chodit do školky na 4 hodiny a já aspoň na nějakou brigádu. Bohužel Pepík prošel vyšetřením paní logopedky a psycholožky, tam byl překvapivě celkem hodný, asi ho zaujali a hlavně tam nebylo nic co by ho rozrušovalo (děti, hromady hraček, hluk), takže po prvním sezení Pepíkovi napsali, že půl roku nemá nárok na asistenta. Po otázce: proč Pepík nemá nárok na asistenta mi bylo řečeno: Jsou děti co jsou na tom mnohem hůř a potřebují ho více. Tak jsem řekla: On se nedokáže obout, obléct, najíst, říct že chce na záchod, říká jen čísla, ale on asistenta nepotřebuje, tak děkuji. Nevím jak pomoci mě ani synovi, chci pracovat, trochu si odpočinout od toho jak žiji poslední dva roky. Sice jsem už docílila toho, že už máme uzavřenou diagnózu: dětský autismus středně funkční a jdu žádat o příspěvek na péči, ale z toho nás neuživím. Z pracáku mě donutili odejít, protože mi nejsou schopni sehnat práci na dvě hodiny a neustále po mě vyžadovali, že musím jet na pohovor 20 km daleko v době, kdy se musím starat o Pepíka. Jelikož už déle jak rok jezdíme po doktorech a nikdo nám stále nechtěl uzavřít diagnózu, aby mu neublížili do budoucna, tak mě na pracovním úřadě bylo řečeno, jestli si nevymýšlím a mám úplně zdravé dítě. Místo pomoci v tomto státě si všichni pouze do vás kopnou. Podařilo, se mi získat doporučení na asistenta od psychiatra, ale bohužel naše logopedka se mi vysmála, že schválení musí stejně projít přes školství a tzn. přes ní a já s tím nic neudělám. Už nevím co dál. Prosím poraďte, zkusím cokoliv, už nevím kam se obrátit.

Nejlepší odpověď
ahold

Zadej si do vyhledávače: APLA a podle bydliště vyber kontakt.
Je to asociace pomáhající lidem s autismem.

Další odpovědi
Dochy

Netušíme ve které oblasti žijete. Na netu se dají najít různé spolky sdružující lidi s podobnou zkušeností. Zkuste hledat tam. Myslím že často mívají i nějaké spolupracující odborníky, takže byste se tam snad mohla dostat i k relevantním právním i zdravotním informacím.