Avatar uživatele
Pokročilý

Kde dochází k pochybení o hlášení k trvalému pobytu?

Mám platnou nájemní smlouvu od "Družstva".Tuto adresu prý nemůžu uvádět,jako trvalý pobyt,přesto,že se zde trvale zdržuji.A žádají mne o zrušení trvalého pobytu na této adrese,které jsme dostala.Jsem v podnájmu a smlouvu mám i s majitelem bytu.Na jedné straně jsem dostala výpověd,že musím zrušit trvalý pobyt,na druhé straně mám už nachystanou novou nájemní smlouvu na ten samý byt.Koho a co opravňuje nedat mi trvalý pobyt na adresu,kde mám smlouvu o nájmu bytu a kdo se dopouští pochybení???
Doplňuji:
Na jedné straně mi dají výpověď s dodatkem,že tam můžu bydlet dál a i s novou nájemní smlouvou....Na magistrátu na mě číhají s otázkou,jestli se tam dál fyzicky zdržuji.Takže musím zalhat,že ne,ovšem zdržovat se budu dál se souhlasem Družstva.Až na to přijde magistrát,kdo bude postižený?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Pokročilý

Pokud máte trvalé bydliště již uvedené a platnou nájemní smlouvu nemusíte nic, pokud vám smlouvu vypověděli stáváte se "bezdomovcem", bez ohledu na novou nájemní smlouvu. Pronajimatel bytu není ze zákona povinen umožnit vám mít adresu bytu uvedenou jako adresu trvalého bydliště - poté se musíte spolu s nájemní smlouvou zaregistrovat na Úřadě vašeho posledního trvalého bydliště.

Je to na palici, ale je to tak...
Doplňuji:
Lze i po vypovězení nájemní smlouvy setrvat na uvedené adrese, neboť ze svého trvalého bydliště můžete být jen složitě vystěhována ( je to téměř nemožné), otázkou zůstává, jestli jste ochotna za danných okolností bojovat o trvalák na současné adrese (spousta nervů a výsledek nejistý) nebo zda sklopíte uši a registrujete si trvalá na úřad ( ale poté vás mohou mnohem snadněji "vyrazit kdy se jim zlíbí).

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

K pochybení dochází leda u tebe a sice, že si naprosto pleteš pojmy.
1) Vlastník je družstvo (ať už stavební anebo vlastníků), člen družstva má jen družstevní podíl.
2) Kdo požaduje odhlášení - družstvo nebo pronajimatel (tedy družstevník)?
Jsi-li v ponájmu, nemáš nájemní ale podnájemní smlouvu. U normální nájemní smlouvy by postačovalo ji při přihlašování předložit.
Jinak je potřeba souhlas pronajimatele, což bude zřejmě tvůj případ. Pokud majitel nesouhlasí s trvalým pobytem, budeš to muset respektovat, když chceš bydlet. Než ses nastěhovala, tak jsi přece také někde měla přihlášení, jinak je to dnes jen evidenční údaj, vliv to má jen při případné žádosti o příspěvek na bydlení.
3) Jsi tu rok a půl, za tu dobu tady bylo 10 stránek odkazů na trvalý pobyt, stačilo je projít, 1 z nich máš ve zdroji:

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/otazky/ chci-zmenit-trvaly-pobyt-ale-j sem-najemce-druzstevniho-bytu- v-jinem-kraji-lze-to

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2164
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 932
Zlatý mosoj 679
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 400

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.