Chci zmenit trvaly pobyt,ale jsem najemce druzstevniho bytu v jinem kraji,lze to?

DObry den,koupila jsem si druzstevni byt a jsme najemnik a druzstvo je vlastnik.V tomto byte mam trvale bydliste,ale chtela bych si o trvale bydliste pozadat v jinem meste a v jinem kraji.Je to mozne nebo mam radeji pockat,az byt prodam a pak si zmenit trvaly pobyt?dekuji Inge

Nejlepší odpověď
standa

I.
Pokud jste skutečně v postavení „nájemníka“ a BD je v postavení vlastníka, tak jste nekoupila byt, ale zaplatila jste cenu členského podílu a stala jste se členem BD a současně nájemcem daného bytu.

II.
co se týká vašeho úmyslu požádat si o trvalé bydliště v jiném městě (jiném kraji), tak to ve vztahu k výše zmiňovanému družstevnímu bytu samozřejmě nejde !

Ale pokud v tom jiném městě (jiném kraji) máte užívací právo k jinému bytu, tak pak je to, se souhlasem vlastníka tohoto jiného bytu, možné.

Bydlet fakticky budete v družstevním bytě a trvalý pobyt budete mít registrován k druhému bytu v jiném městě (jiném kraji).

Ale, vy nejspíš žádný druhý byt v jiném městě (v jiném kraji) nemáte, takže se musíte spokojit s variantou, že v OP budete mít trvalý pobyt z města, kde jste si pořídila družstevní byt.

Další odpovědi
ReHu

Nechápu. Když jsi koupila dužstevní byt, jak může být vlastník družstvo???
Tak jsi ho koupila nebo ne?
K trvalému pobytu se prostě přihlásíš po přestěhování na příslušném místě a po přihlášení tě z původního trv.bydliště odhlásí. Jestli byt prodáš s tím nemá co dělat.
Můžeš vlastnit i několik bytů. Ale můžeš mít pouze 1 místo trvalého pobytu.

Miroslavst

Záznam o trvalém pobytu nezakládá nárok na případný byt, nájem. Z toho plyne, že je jedno kolik bytů vlastníte či jiným způsobem máte, ohlašovna vás přihlásí jen na jednom trvalém pobytu. Jediné co musíte doložit je souhlas vlastníka domu, pokud jste majitelem, tak nějaký papír, že vy můžete sama za sebe rozhodovat o povolení.