vandamme

Každý se zajímá, co bude, až vyhasne Slunce, ale co se stane, když přestane existovat Měsíc? Zda a jak může zaniknout?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Měsíc asi zaniknout nemůže, ale mohl by se vymanit ze zemské přitažlivosti a odplout do prostoru. To by byl problém, protože Měsíc stabilizuje výkyvy rotační osy Země. Póly by cestovaly, jaký by to mělo vliv na počasí, netřeba dodávat.

Další odpovědi
Agneta

Za 1,1 miliardy let bude Měsíc od Země tak vzdálen, že budeme mít „během čtvrt roku celý rok“, čili během třech měsíců se vystřídají naše roční období.
Za 1,4 miliardy let se vystřídají roční období za čtyři týdny…jak praktické né? Týden léto s vedrem, a za dva týdny sníh a mráz:DDD
Za 1,5 miliardy let už nebude – jen z tohoto důvodu – na Zemi (na souši) život možný…
Slunce vyhasne až za 5 miliard let, ale neobyvatelnou udělá Zemi už za 2,5 miliardy let (povrchová teplota 100 – 400°C).

ptáč

Měsíc může odcestovat dál do vesmíru. Pokud nás Měsíc hypoteticky opustí a nezkříží dráhu Zemi, aby se srazil, nestane se nic. Měsíc je štít Země, přežil velké impakty a pokud zůstane, přežije lidskou civilizaci.

lexx

Měsíc se vzdaluje, málo sice ale přece…o centimetry za rok, kdysi za totáče v 70.letech min. století dávali na polské TV americký sci-fi seriál Cosmos 1999 a jaderná exploze na Měsíci (už měl byt obydlen stejně není dodnes) reaktivním impulzem odfoukla těleso z oběžné dráhy…no pohádka