jirka F

Nevíte, od kterého hmyzu může být štípanec? Objeví se u mě každý den ráno a nesnesitelně svědí.

Poraďte, každý den, i když komáry doma nemáme, se probudím s novým štípancem od neznámého hmyzu, ale nevím od jakého, komáry doma nemáme, tak jestli nevíte, co by to mohlo být, zatím se mně nabízí řešení, že máme možná štěnice protože ten štípanec tak nesnesitelně svědí, že se večer nedá ani skoro spát.

Nejlepší odpověď
led

Pokiaľ sa to objavuje len v noci,tak to budú zjavne „štěnice“. Cez deň ich nevidíte, ale stopy po ich nočnej „práci“ ostávajú. Pozrite na plachtu, ak sa na nej nájdú malé bodky (výkaly, „hovienka“) so stopami krve, ihneď volajte špecialistov na ich likvidáciu. Neváhajte a zavolajte ich čím skôr. Nespoliehajte na zaručené domáce recepty. Nečakajte na zázrak. Radšej nech sa zbytočne prebehnú, ako následné škody.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C5%A0t%C4%9Bni­ce_dom%C3%A1c%C3%AD
http://forum.pas­ti.cz/jak-se-zbavit-stenic/
http://hobby.id­nes.cz/stenice-muze-mit-doma-kdokoliv-cistota-vam-nepomuze-jen-dezinsekce-1fa-/hobby-domov.aspx?c=A090707­_173619_hobby-domov_mce

Další odpovědi
Drap

%Stěnice by to mohla být, těžko však určit, když to nevidíme.

Alesh

To jsou blechy psí, ty na člověka nejdou… 🙂

suaeda

Mohly by to být blechy (pupínek po štípanci je většinou měkčí), nebo a to je horší svinstvo – štěnice. Bohužel ty posledně jmenované jsou dost odolné vůči jedům a v poslední době se začaly dost rozšiřovat. Stačí si přivézt nějaký vzorek v ošacení z dovolené z nějakého hotelu, nebo děti z tábora a je neštěstí hotové.

kolmano

Buď štěnice nebo blecha, každý mají svůj typický štípanec. Koukni na google jak takový štípanec vypadá a budeš mít jasno. Každopádně neotálej s dezinsekcí než se to rozleze všude.
Tyhle malý zvířátka jsou pěkný potvory