charless1

Je dobré si po smrti psa pořídit ihned jiného?

Pro a proti, ano či ne a kdy?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud je první pes nemocný, starý ap. a chcete nebo potřebujete dalšího psa, rozhodně je lepší pořídit si štěně ještě za života toho dožívajícího. Jednak tím starší pes trochu „ožije“ a omládne, pomůže trochu s výchovou štěnda a pro štěně je prospěšné, když od chovatele nepřijde do prostředí, ve kterém je najednou samo
a veškerou pozornost upoutá jen na sebe. No a pro majitele nebude konečný odchod staršího psa tak bolestný.
Pokud pes uhyne nečekaně na následky nějaké nakažlivé choroby, je třeba poslechnout rady veterináře, než si do stejného prostředí pořídíte nové štěně.
Pokud pes uhyne náhle tragicky, většinou pomůže k překonání ztráty pořídit si rychle (ale uváženě s rozmyslem) nového pejska.
A pokud si chcete mezi dvěma psy dát nějakou pauzu, záleží jen na vás jak dlouho bude období bez trvat.

Další odpovědi
roxy52

Určitě JO.Je to taková léčba šokem.Nebude tolik času na vzpomínky.

LysoňXXX

Osobně sám za sebe říkám, že ne. Měl jsem psa 13let a po jeho odchodu jsem si pořídil dalšího až za rok a půl. Pes není hračka, která se dá hned nahradit. Ale jak říkám, je to jen můj názor. Je hodně lidí, co to mají naopak. PS.: Pes je závazek na cca 10–15let, tak musíte vše zvážit zda si na něho celou další dekádu uděláte čas.

anonym

po urti by jste mel venovat urcity cas kazdy den asi tak po dobu jednoho mesice meditacim, ci modlitbam za jeho dusi,astralni telo, aby dosahlo tzv. nebe,vyssich astralnich urovni.Jsme si totiz rovni,neni to jen pes, ale plnohodnotna bytost jako my vsicni.tak se prosim za nej modlete.Casem ucitite takovy klid najednou, a to bude pro vas znameni, ze jiz dosahl.Po smrti se muzete s vasim psikem setkat v astralni urovni a dokonce s nim mluvit.Muzete za nej zapalit i vonne tycinky a modlit se za nej.Vse prizpusobte vasi vire…cemu verite…

Andre5000

Pokud nemáte žádné důvody proti, tak jednoznačně ano.

XenieRo

Ahojky, prosím o vaše rady a zkušenosti s krematoriem zvířat http://www.kre­matoriumzvirat­praha.cz/ Jak to u nich probíhá? :( Děkuji moc!

Pajka.111

Ahoj, my jsme služeb krematoriumzvi­ratpraha.cz vyučili a jsem opravdu ráda, že jsme se pro ně rozhodli. Jsou to profesionálové s empatickým přístupem. Osobně je mohu jedině doporučit.

XenieRo

A prosím tě, kolik ty služby krematoriumzvi­ratpraha.cz stá­ly?

Sonka Pop

Ty to je opravdu hodně individuální. Jako na ceny mrkni tady https://www.kre­matoriumzvirat­praha.cz/cenik/, ale na přesnou částku se informuj, protože záleží na tom, co si od nich objednáš.

SuzanKa

Je to tak. Ta cena je opravdu odvislá od toho, jaké služby si vybereš. My měli i dovoz, nějakou lepší rakvičku a pak jsme si koupili i upomínkové předměty.

Pajka.111

A bydlíš přímo v Praze?

charless1

děkuji všem za odpovědi. Na každé je něco pravdy a je to silně individuální, protože podmínky jsou rozdílné. Vanasi zajímavý názor.