M-Rock

Nepáchnoucí záchodek pro králíky.

Zajímalo by mě zda se dá zařídit záchůdek pro králíka, tak aby nepáchl…Nerad bych aby návštěva cítila pach po potřebách… Je něco co neutralizuje pachy, „zneviditelní“ následky potřeby a zároveň to králíkovi nebude vadit aby dál konal?
Doplňuji:
Jako záchůdek mám použit oválný plastový…lavůrek či jak to nazvat…v něm mám dvě vrstvy rozložených novin a v místě kam chodí na potřeby je nasypán písek (MIKEŠ, atd.) který se dává i jako podestýlka pro kočky. a to vše mám zakryté železnou mříží s kulatými otvory na celé ploše a dží to na nýtkách které sou přidělané z vnitřní strany podél lavůrku. Toto důležitou informaci jsem zapomněl podotknout, omlouvám se. Můžu popřípadě zaslat foto pokud by byl popis nesrozumitelný.

Nejlepší odpověď
atriplex

Jsem dlouholetý chovatel zakrslých králíků v bytě. Takže:

  • králík koná potřebu jen do jednoho rohu
  • nejlepší je každý den lopatkou tento roh vybrat a vyhodit
  • tím se minimalizuje pach a vlastně žádný není, protože nemá co smrdět
  • jako podestýlku doporučuji klasické hodbliny smíchané s nahrubo drcenými kukuřičnými vřeteny
  • NEJČASTĚJŠÍ PROBLÉM je ten, že lidé chovají králíka
  • na malém množství podestýlky – já dávám vrstvu 10 cm
  • chovají králíka v malé kleci – pokud je králík v malé kleci, tak se jeho záchod míchá s ostatními hoblinami, protože na malém prostoru nejsou schopni králíci záchod udržet na jednom místě. Já doporučuji klec o velikosti 50×80 cm, tam se čistota udržuje velmi snadno.

DOPLNĚNÍ:
Zde žádný problém s pachy být nemůže. Postačí každý den vyčistit.

Další odpovědi
anonym

Souhlasím s p.ATRIPLEX.Pokud by přesto bylo zvířátko cítit,doporučuji zakoupit IONIZATOR vzduchu,např.firmy Dormeo, který tyto pachy spolehlivě odstraní.Cena je cca 1300kč.

Zdroj: www.dormeo.cz

ReHu

Souhlasím s atriplex. Co se týče ionizátoru, jsem k tomuto trochu skeptická a nejsem o spolehlivém výsledku zcela přesvědčena.

Ram

Taky máme doma jednoho kluka. Chodí na jedno místo do malého pekáčku na jehož dně jsou noviny a na nich trochu pilin a drcených kukuřičných vřeten. Když se po něm denně uklidí, tak není co by v bytě páchlo.

Zdroj: www.bmprofit.cz/kra­lik.php