jak se starat o zvířata

jak jim mam davat jidlo kolikrat dene,kolikrat jim mam cistit klec s cim si hraji

Nejlepší odpověď
Mandarinka

Záleží na druhu zvířete, ale u hlodavců (např.: potkan) stačí čistit klec 2× týdně (pokud jsou třeba jen dva, u jednoho jednou týdně). Doporučuji na dno klece dát srovnané papíry a překrýt pilinami nebo látkami, rádi mají také polystyren – různě naskládaný a musí mít svůj úkryt menší domeček, kde mohou spát Zpočátku stačí třeba jen role od toaletního papíru – pozdeji byc volila raději dřevěný domek. Nesmí na ně foukat – jinak nastydnou a zemřou, ale trochu chladu snesou – bez větru. Strava každé ráno se doporučuje jim přisypat nové (nejlépe směs pro drobné hlodavce) plus doplňková strava. To může být buď z Vašich zásob – čerstvá zelenina – nejlépe okurka, salát, vařená brambora a nebo z ovoce banány, jahody aj. mají rádi pistácie a také potřebují maso nejraději mají rybí maso a kuřecí, jiné nedoporučuji. Samozřejmě každé zvířátko má jiné chutě. Vodu měnit i když ji nevypijí jednou za dva dny v létě, co nejčastěji – třeba jednou denně kvůli bakteriím. Navíc jim nesmíte dát vše nač mají chuť, protože, co je škodlivé pro člověka je škodlivé i pro potkany (třeba červené maso, tučné pokrmy aj.). Nedávat zvířátka na slunce, zvlášť ne „Albíny“ může je to v důsledku ohrozit na životě – smrt. Potkani dovedou běhat v kolečku (to je jejch způsob hry), ale ne každý v něm bude běhat – mají vlastní hlavu. Baví je stavět pelíšek a budovat – proto doporučuji kousky kartónu, polystyrenu, různých látek a jemných papírů – třeba (čistý) toaletní papír aj. Rádi hlodají, takže by měli mít něco, co můžou zdemolovat – jinak budete muset navštěvovat veterináře, protože jim přerostly zuby.
A rada na závěr: Je lepší mít dva potkany (hlodavce), pokud na něj máte méně času. Pokud budete mít pouze jednoho musíte si s ním více hrát jinak zakrní společensky a nikdy jej neochočíte. Jsou to velmi komunmikativní zvířátka…
Doplňuji:
Všechny věci potřebné pro chov hlodavců k zakoupení např.: v Hornbachu nebo Bauhausu či jiných menších Chovproduktech (PetCenter). Veterina např.: www.altavet.cz

Další odpovědi
Pixie

Jde o to o jaké zvířátko se jedná…pokud jde o hlodavce tak ti se mají čistit 1× týdně…krmení i voda se doporučuje dávat každý den čerstvá…proto se nemá krmení dávat příliš mnoho…většina hlodavců si krmmení rádo schovává proto je důležité aby měli nějaký úkryt (např. dřevěný domek)…každé zvíře si hraje s něčím jiným ale malí hlodavci jako např. křeček nebo potkan mají rády šplhání, proto je lepší tzv. dvoupatrová klec kde jsou patra propojena žebříkem aby mohli šplhat…a také potřebují nějaký minerál o který si čistí a brousí zuby aby nedošlo k přerůstání zubů z úst…

Fridolinek

Nenapsal jsi o jaké zvíře jde. My krmíme křečka, želvu a rybičky jednou denně. Všichni mají domečky, kam se mohou schovat. Dobré je měnit vodu každý den a křečkovi dát v létě třeba klásek kukuřice na okusování nebo tvrdší chleba, aby si brousil zoubky. Pokud přihodíš ještě ovoce, nebude tolik pít.

SimeL

obecny pojem ^^ u Kralika tak dvakrat denne ..

makyna

záleží na tom co máš za zvíře