Annenis

Poradíte, co mám dělat, když mně každý den buší srdce? Více v popisu.

Každodenní bušení srdce

Ahoj jemi 21let neustále mi hodně buší srdce jeto až nepříjemné a špatně se mi dýchá v čera jsem byla u doktora jenom že bydlím v Dánsku tady mi řek ze to nic není tak nevím před 3mesici jsem tady byla na kapačkach zase to bušení srdce, mám mdloby a před očima se mi někdy dělají mžitky as se skoro zatmí vůbec nevím co mám delat jeto zlé mám to každý den us měsíc předtim jen někdy tet je to horší děkuji za odpovědi ☺️

Nejlepší odpověď
Kepler

Podle vlastních zkušeností si ZA KLIDU člověk uvědomuje abnormalitu projevů srdce např. při arytmii. Není to zpravidla nic zvláštního a nemusí to být ani nebezpečné. V každém případě by to chtělo EKG, případně delší monitoring holterem.

Další odpovědi
ivzez

Přes internet Vás nikdo nevyšetří.
Pokud Vás lékař odbyl, navštivte jiného.

Yuko,
Vy umíte diagnostikovat přes internet?
To je na Nobelovu cenu!

Brblal

Doporučuji si měřit několikrát denně krevní tlak a příp. požádat obv. lékaře o doporučení ke kardiologovi. Tam vám udělají ultrazvuk srdce a podívají se na rozměry různých částí srdce (a průtoky krve v srdci, aortu a zda fungují dobře chlopně v srdci, mohou vám dát na víkend tzv. Holter, ten vám bude kontrolovat a zaznamenávat činnost srdce. A příp. vám doporučí nějaké léky na srdce.

Jinak to nijak nebolí, je to jen vyšetření srdce zvenku přes hrudník.

led

Bušenie srdca… jaj dieťa, keď mi bolo kedysi „21 let“ rozbúchalo sa mi srdce aj z iných príčin ako opisujete. To „bušení srdce, mám mdloby a před očima se mi někdy dělají mžitky as se skoro zatmí vůbec nevím co mám delat“ tých príčin môže byť od hladu, zlej životosprávy, únavy, chorôb až po krásneho chlapca…

Malá ale dôležitá rada:
So zdravotnými problémami tohto typu sa vždy! obracajte na odborného lekára! nanajvýš na stránky, kde lekári dávajú rady (ale tie len tak informatívne. Návštevu lekára neodkladajte!

Rady cez internet,
nievieme nikdy od koho – od laikov po funebrákov – nemusia byť dôveryhodné a spoľahlivé, ba môžu byť aj vražedné, aj keď lákavo odborne vyzerajú.

Edison

Já teda nevím. Normálně bych napsal, že to může říct jedině lékař. Ale… mno… šel bych k jinému. U mě se takhle projevil výsoký TK, vysoká srdeční akce a přišlo se u mě na zvětšelé levé srdce. Prý co dělám za sport…

yuko

Muze jit o zvysenou cinnost stitne zlazy.
Lekar prece musi provest vysetreni a zjistit pricinu.
Nevime, proc jste byla na kapackach, to vite sama nejlip.
Pokud mam problem a doktor rekne, ze to nic neni, rada mu uverim, ale nejdriv budu chtit vedet, co to nic neni vlastne je. A pokud mi na to nic neodpovi a mavne nad tim rukou, zajdu se poradit k jinemu lekari. Je to Vas zivot, Vase zdravi. Taky nevime, jaka je Vase vaha, mate-li pohyb, atd.

Kryšpín

Nemohu hodnotit jak to chodí v Dánsku, ale v Česku by byl ve většině případů postup lékaře o mnoho lepší

orestez

Více hydratujte tělo. Víc pijte. Jednorázově aspoň 2 L tekutin. Potom sem dejte zpětnou vazbu.

ivzez

Proč to nenapíšete jako odpověď?
Tady nelze hodnotit a nedostatek tekutin bývá
častou příčinou mnoha zdravotních problémů.

Váš tip je podle mne mnohem pravděpodobnější
než první věta od Yuko.

orestez

Vím o co jde ale to patří na zvážení, ne do hodnocení. Mívám podobné zdr. příznaky taky a dřív mě vyděsily. Teď už vím, stačí zavodnit tělo, mě pomáhá 6 piv, odpočinek a vše je ok. Můj tip je správný. Nejsem lékař, ale člověk. – žízeň neslyším, nepoznám. Až přijde to bušení srdce.

ivzez

Spíš než o to hodnocení mi šlo o to,
že by tu tazatelka Váš tip nemusela najít.