hubickova

Kauza David Rath

Zajímalo by mně,proč vlastně jde obviněný člověk-i když poslanec,do zaměstnání-sněmovna?Vysvětlí mi to někdo,proč se to vlastně dělá,proč jsou kolem toho takové ciráty.Prostě je obviněný,zavřený a hotovo!!Když obviní třeba učitele a zavřou ho do vyšetřovací vazby,taky ho nevozí do školy,aby si odučil hodiny.....

Nejlepší odpověď
Drap

Pořád je řádně zvoleným poslancem. Doposud nebyl odsouzen. Vše je přesně podle zákona.

Další odpovědi
arygnoc

súhlasím.
lenže práve títo páni si odsúhlasili imunitu a teraz sa jej musia zbaviť.
je to také právne kocúrkovo.
v afrike korupčných politikov bez debaty zastrelia a je to.
malo by sa to zaviesť aj tu.

HOMER

Pravda, navíc obviněný učitel určitě nepříjde do sborovny, kde mu ostatní hlasováním umožní únik před spravedlností. Přesně proto tam totiž jde. Pravda ale je, že kdyby je šlo lehce zavřít, tak by teoreticky mohli poodstraňovat i (teoreticky existující,nebo zbylé) poctivé politiky na základě křivých obvinění.
Nejhorší by bylo, kdyby nám nějakou „africkou metodou“ odstranili politiky, kteří se třeba ničeho nedopustili nebo dokonce skutečně bojují proti korupci, aby si ti druzí mohli vklidu dělat to co se jim zachce. Někteří lidé prostě zneužívají úplně všechno, ale je třeba si dát pozor na to, abychom naše reakce na tyto věci nepřeháněli a nenechali se příliš strhnout davem, oni jsou připravení využít i toho.

Jose1f

Být poslancem, to není totéž, jako třeba být kuchařem. Když kuchař uvaří oběd, tak takový oběd chutná stejně sociálnímu demokratovi jako občanskému demokratovi nebo komunistovi nebo farářovi atd. Když ale poslanec připraví nový zákon, třeba o církevních restitucích, tak takový zákon se sice může líbit občanskému demokratovi, ale určitě se nebude líbit třeba vévéčkaři. Jde totiž o ideály a o velké peníze (lidově říkáme „o koryta“). Je to politický boj. Přitom se poslanci navzájem pomlouvají, lžou jeden druhému a jsou ochotni (kvůli korytu) jeden druhého nechat zavřít a třeba i zastřelit.

My, voliči, v tom máme také svoji úlohu. Volíme své zástupce, čili poslance, a posíláme je do parlamentu, aby tam hájili naše zájmy (a naše malinkatá korýtka). Musíme proto mít zájem na tom, aby ten náš poslanec měl imunitu a nikdo ho nemohl nechat zavřít jenom proto, že hájí naše zájmy.

Dále je tu ještě jeden faktor. Při své bohulibé poslanecké činnosti totiž všichni tak trochu kradou. Naštěstí tu mají ještě nás, obyčejné lidi, abychom to, co bylo nakradeno, v DPH zaplatili. Když se ale krade moc, tak je třeba ještě víc škrtat. Abychom to skousli, musí se chytit velká ryba, a svést na ni velkou vinu. Tou velkou rybou se teď stal poslanec, který má imunitu. Ta velká ryba a ta imunita, to je hlavní důvod, proč se s panem Rathem dělají takové ciráty.

P.S. Jsem toho názoru, že poslanec má mít imunitu a nemusí chodit do parlamentu jako do práce. Měl by pracovat v terénu mezi lidmi a hlasovat v náš prospěch. My bychom měli naopak volit za svého poslance jen takového člověka, který nás bude skutečně hájit a který bude dodržovat alespoň hlavní z desatera božích přikázání, t.j. nebude krást, smilnit atd.