Sarrow

Kapete si na řízek/rybu citrón?

Nejlepší odpověď
beer

Jen na obalovaného kapra (i přesto, že byl pokapán již syrový), na řízek většinou ne.
Je to zvyk z dětství od babičky ))

Další odpovědi
marci1

Na řízek si citrón nekapu, na rybu ano. Obojí kromě trošky soli, opepřím.

Sůwa

Kapra před úpravou důkladně promažu citronovou šťávou a na osmažené porce, stejně jako na řízky nakapu citron taky 🙂

elektrikář

Je to zvyk z dětství kdy k řízku byl mněsíček citronu. Je to pro lepší stravitelnost smaženého obalu. Jen málo kuchařů v restauracích to ví. Jak se osminka citronu napíchne na vidličku a řízek si pokapete Posledně se jeden kuchař hrozně zlobil když jsem na něm chtěl předvíst jak se citronová šťáva z kulatéko plátku dá vymačkat.

quentos

na rybu vobčas, záleží na příloze.

DIH

ano kapu, na řízek někdy a na rybu vždy.. Dodá tomu aspoň podle mně lepší chuť..

casey

Na rizek a smazenou rybu ano. Grilovavanou rybu pripravuji tak, ze platek citronu vlozim s bylinkami dovnitr a pecu. Pak uz kapat netreba.

MonkeyKing

Jak kdy, ale občas mi to zkyselí tu chuť a pak to není ono! :D

Děda Louda

Nikdy jsem to nedělal. Používám za tímto účelem citronovou šťávu.

markos111

Ano

pusinka50

Ano, více to ochutí maso, používám ale citronovou šťávu

NiCMOCBOY

Nekapu. Mám chuť na maso, ne na citron.

elektrikář

Na vánoce mimo kapra v troj obalu. Dělávala na moje maminka kapra na kmíně. Do podkovy se do zářezů v rybím mase vkládala klínky z citronu s kůrou.Pokapalo citronovou šťávou.A vše se opeklo na másle. Při opékání se chutě prolnou.