Avatar uživatele
Pupik71

Kamarádka se ucházela o pracovní pozici, vzali ji na zkoušku, odpracovala celou směnu. Má nárok na odměnu?

Zajímavá 0 před 1292 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

Nevím

Trochu brzo se na to ptát, ne?
Takovéto věci se domlouvají s potenciálním zaměstnavatelem předem. Měla nějakou smlouvu nebo jak se domluvili? Možná jen malinko zneužili její naivní přístup, ona nemá nic, žádný papír, tak to bude složité. Je možné, že i tak má nárok. Pokud ji ale nechtějí nic dát, pak by se musela soudit. Otázkou, zda ji to za to stojí. Každopádně otázku nároku by musel zodpovědět nějaký právník.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nevím

Proč děláš na takovouto otázku anketu? Je to nesmysl! Pokud řádně odpracovala směnu a bylo vše legálně, tak přesně podle smlouvy. Měla by v řádném výplatním termínu dostat mzdu za jeden den.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Ná nárok na mzdu za jediný den?

Nárok na mzdu, byť za jeden den, by měla v případě, že uzavřela písemnou pracovní smlouvu.

Jestli ale „nastoupila na zkoušku“ bez písemné smlouvy, těžko prokáže vznik pracovně právního vztahu.
Další problém by byl v případě, že by v průběhu „zkouškové směny“ bez smlouvy utrpěla pracovní úraz.

Z toho plyne: Nikdy nikam nenastupovat bez uzavřené písemné smlouvy (a tím nemíním smlouvu, kterou
podepíše jenom zaměstnanec, který „čeká na podpis zaměstnavatele“).

Příště prosím věnujte sestavení ankety větší péči.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Ná nárok na mzdu za jediný den?

TVL, to je zase další nesmyslná anketa.
Má podepsanou nějakou smlouvu? Podala po té jedné směně výpověď?
A chce odměnu nebo mzdu?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
agentpv

Nevím

Chtěl jsem pracovat v chráněné dílně jako fotograf, správce webu…, ale chtěli po mně abych na zkoušku pracoval 5 dní zdarma a bez papíru. No a po týdnu mi volali že mně neberou, a mé nápady a postupy využívají dodnes.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Midoc

Ná nárok na mzdu za jediný den?

Pokud ji slíbili předem, že jí to zaplatí.
Než začne pracovat a chce to mít zaplacené, má mít podepsanou pracovní smlouvu např. DPP ( dohoda o provedení práce).

Upravil/a: Midoc

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek