postcd

Kam vyhodit plata od léků/blistry?

Jak to bezpečně zlikvivdovat/re­cyklovat?
Pokud plata/blistry jsou plné prošlých léků tak do lékárny k likvidaci?
Pokud jsou prázdné tak je to plast a hliník, tedy pouze popelnice jelikož hliník těžko oddělím? A nebo zdravotnictví dokáže oddělit hliník a recyklovat.

Nejlepší odpověď
Drap

Prázdná, do komunálního odpadu. Nikdo se nebude recyklací zabývat. Nevyplatilo by se to ekonomicky. Ekologie se prosazuje, a nejen u nás, pouze v případě, že z toho má někdo zisk.

Další odpovědi
marci1

Blistr s prošlým lékem donést do lékárny.
Prázdný blistr ze dvou materiálů (hliník+plast) do směsného odpadu.
Prázdný blistr jen z hliníku by se dal vykoupit ve sběrně, ale jelikož výkupní cena je cca 4–5 Kč/1 kg a blistr neváží téměř nic, muselo by se jednat o velké množství. Někde existují i nádoby na hliník, třeba v Brně nebo na různých institucích. 🙂

anonym

S tím si už nedělám starosti. Dám to do igelitky a zanesu při nejbližší cestě do lékárny.