Rocker

Kam unikají výfukové plyny u dieselelektrické ponorky? Má na ně nějaký zásobník?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Diesel pohon ponorky pracuje pouze při plavbě na hladině (NEBO těsně pod ní, v takovém případě MUSÍ mít ale zařízení zvané „snorkel“ [šnorchl], které obstarává jednak nutný přísun vzdchu pro běh agregátu a druhak odvádí i spaliny). :)

Další odpovědi
dubraro

Do vzduchu, jak jinak. Taková ponorka se jmenuje dieselelektrická právě proto, že na hladině pluje na diesel a pod hladinou na elektriku (akumulátory).
BTW ty výpary z akumulátorů byly také nebezpečné a musely se občas odvětrávat.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Alesh

@aliendrone: A jak je poháněna v hloubkách?

Schluker

Bateriemi, ktere se prave nabijeji pri behu dieselgeneratoru.

Alesh

Aha! Nevěděl jsem. Dík.