Rokio

Kam šli Adam a Eva po vyhnání z ráje?

Šli na Zemi, nebo do očistce či někam jinam? A dostali se po smrti do nebe?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Když budete tu knihu Genesis (tedy 1. Mojžíšovu) číst opravdu pozorně, tak se dočtete, že zahrada Eden nebyla někde ve vesmíru, ale mezi řekami Eufrat a Tigris. Pak se podívejte na mapu světa (můžete použít klidně tu na Googlu) a zjistíte, že je to na Zemi. Možná pak zapátrejte v paměti a vzpomenete si, že Vám v dějepise říkali cosi o starověké Mezopotámii a Babylonii. V té době tam ale už ten Eden nebyl, a co si budeme povídat, v dnešní době ho tahle oblast neřipomíná už vůbec.
Jde o to, že dnes si lidé často pletou „zahradu Eden“, která zřejmě byla na Zemi a „nebeské království“, které tak nějak tušíme, že bude v nebi. Adam s Evou tedy nespadli z vesmíru, ale opustili onu zahradu.
Mne by osobně daleko víc, než kam šli, zajímalo, co se pak s tou zahradou stalo po jejich odchodu.

Jestli se pak po smrti dostali do nebe, na to Vám asi tady nikdo neodpoví. Bible říká, že v době před Ježíšovým ukřižováním, získali lidé spasení podle svých skutků a svědomí. Víc Vám k tomu nepovím.

Další odpovědi
marci1

Museli z ráje pryč, na Zem, rodit děti v bolestech a dobývat svůj chléb v potu tváře.
Pokud chcete navštívit místo, kam Adam po vyhnání z ráje sestoupil na Zemi, musíte se vydat na Srí Lanku a vystoupat na Adamovu horu. Tam ve výšce skoro dva a půl tisíce metrů najdete obrovskou šlápotu – tu tam prý udělal Adam při doskoku. 🙂

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/cesky/pu­voduslovi/_zpra­va/adam-zacinat-od-adama--1340333

Jiří Bohumil

Výňatky z Bible (překlad Genesis-Starý zákon, 21 století):

Proto Hospodin Bůh člověka vyhnal ze zahrady Eden, aby obdělával zemi, z níž byl vzat.

Takže zřejmě na Zemi.
//////
Adam zplodil s Evou první dva syny, Kaina a Ábela. Kain Ábela zabil.
Když bylo Adamovi 130 let, zplodil syna podle své podoby, ke
svému obrazu, a dal mu jméno Set (překlad – Náhrada / za Ábela).
Po zplození Seta žil Adam ještě 800 let a plodil syny a dcery.

Adam žil celkem 930 let a potom zemřel.

O tom jak dlouho žila a kdy zemřela Eva se v tomto překladu Bible nehovoří.
O tom, kam se Adam a Eva dostali po smrti se v tomto překladu Bible rovněž nehovoří.
V následných krocích omezil Bůh život člověka na kratší dobu.

Možná má někdo jiný překlad Genesis- Starého zákona, kde je více.
V to mém nic víc není.

Roman71

Adam s Evou a jejich potomky žili celkem necelých 1000 let mimo zahradu Eden, která byla střežena cherubíny a otáčejícím se planoucím mečem. Adam a Eva po smrti nešli nikam jinam než do prachu zemské půdy, odkud byli vzati. Boží slovo se splnilo do písmene a plní se dodnes :)

led

Adama pri vyhnaní z Raja, zahnal silný vietor vytvorený krídlami archanjela Gabriela ponad sútok riek Eufrat a Tigris, nad Arabské more, až narazil na juhu Indického výbežku na Adamovu horu a pri dopade odtrhol Sri Lanku od Indie.
Všimnite si z pohľadu zhora na letovú dráhu Adama, Cejlon je presne v smere pristátia letu z Edenu
pre marci1, Adam nezoskočil z neba, narazil na horu pri plachtení .

still

to marci1: no ještě že dopadl na nohu. Mohl tam být taky obrovský otisk něčeho jiného (:

led

Adama pri vyhnaní z Raja, zahnal silný vietor vytvorený krídlami archanjela Gabriela ponad sútok riek Eufrat a Tigris, nad Arabské more, až narazil na juhu Indického výbežku na Adamovu horu a pri dopade odtrhol Sri Lanku od Indie.
Všimnite si z pohľadu zhora na letovú dráhu Adama, Cejlon je presne v smere pristátia letu z Edenu