Roman71

Dostala se k vám dobrá zpráva o Božím království?

Ježíš Kristus o Království svého Otce v nebesích velmi často mluvil a v jednom rozhovoru, kdy se ho jeho učedníci ptali, „Co bude znamením jeho přítomnosti..“ zmínil, že bude (mimo jiná znamení) po celé zemi kázána dobrá zpráva o Božím Království na svědectví všem národům (Matouš 24:14, Marek 13:10)..

..tak jsem se chtěl zeptat, jestli už se dostala i k Vám?

Nejlepší odpověď
EKSOT123

Oblast EU už tím prošla ve středověku, teď je to zde na okraji zájmu.
Součástí té věty je: „…a tehdy přijde konec.“
Zřejmě není nejlepší okamžik na takovéto otázky – leckdo s menším nadhledem by to mohl vzít víc vážně. Na druhou stranu by bylo škoda, kdyby situace s koronavirem neměla u lidí vůbec žádnou odezvu v pokání a přemýšlení. (Jak se zdá, v průšvihu na takové myšlenky už není moc klidu, jsou jiné starosti, je pozdě.) Ale může se stát, že takové události začnou chodit ve větším množství. Už to začlo zánikem našich jehličnatých lesů, teď virus,… pokud by se to stupňovalo, mohl by to být nějaký signál.
Evangelium se už dostalo ke všem národům, je ale otázka, jestli v dostatečné míře a správné formě. Ale ta známost evangelia je jen jedna z podmínek, mnohé další zřejmě ještě nenastaly, těžko říct.

Další odpovědi
zjentek

Na podobné zprávy je POŘÁD BRZY. (;

anonym

Díky bohu ne.

Pepa25

Ano.

Ale nebylo to od Svědků Jehovových … 😉

Mc Merkurion

… no, pár hoaxů už tu dneska proběhlo … doporučuju nečíst brakovou literaturu a pochybné weby …

Rokio

Ne, protože nejsem schizofrenik. Slyšení hlasů je projev psychózy.

elkon

Hloupostmi se nezabývám.

Drap

K nám nic takového nedošlo a jestli ki tobě ano, tak si to asi špatně vykládáš.

Odbojář

O jakém království?

independent

… a co když někdo z nás je vyloučený a ty se s ním nesmíš/nechceš b­avit

Roman71

independent:
Pokud by to bylo prokazatelné, pak by nebylo co řešit 😉

Roman71

Pepa25: I to je možné, nepopírám 🙂

DoTazatel

@ge0rge – trochu paradox, že zrovna „Díky bohu“ :P :D

Roman71

Proč paradox?
Ten „bůh“ s malým „b“ je cosi, co se Bohu s velkým „B“ pouze podobá.

😉

DoTazatel

Záleží na náboženství… takže by to mohlo být i tak, že ten „Bůh“ s velkým „B“ je cosi, co se bohu/ům s malým „b“ pouze podobá.
Věc (osobního) názoru a víry, řekl bych. :)

Je mi jasné, že to je jen částice (stejně jako bohudíky) a nemá to žádný vztah k b/Bohu, ale i tak mi to „díky bohu“ připomíná paradox. (Nehledě na velikost B/b).

Roman71

Docela zásadní rozdíl je mezi tím, kdo „působí, že se stane“ a „neživou modlou“. Je to záležitost pochopení toho, kdo nebo co za tím stojí 😉

..a mnozí jsou též „ateisty díky bohu“ 😉

DoTazatel

Nj, jak říkám (příjde na víru. Pro každého je jeho víra tou jedinou pravou).

Roman71

Pak přijde na to, na čem ta víra skutečně stojí? ..historky nebo prokazatelná fakta? Lidé jsou dnes ochotní bez hlubšího zkoumání (u)věřit čemukoliv.

🙂

DoTazatel

Prokazatelná fakta založená na… skutečně prokazatelných faktech, nebo taky (jen) na víře.? :)
Osobně si myslím, že každá víra stojí na víře (ne na faktech – proto je to víra).

Roman71

Víra je jisté očekávání věcí, na něž existuje historický doklad, který je zárukou toho, že se skutečně stanou. Proto se tomu dá věřit. Věrohodnost dokládají dějiny – předpovězené události, které se skutečně staly 😉
V podstatě je to takový navazující řetězec proroctví a jejich splnění, což tomu dodává záruku věrohodnosti.

Bez hlubšího zkoumání bych „věřit čemukoliv“ rozhodně neriskoval a nedoporučoval 🙂

DoTazatel

Máš pravdu ! ;)

Roman71

Rokio: Proč schizofrenik?
Nikdy jste nečetl Bibli? Když na vás mluví někdo s Biblí v ruce a stojí přímo před vámi, jistě to nebude projev psychické poruchy 😉

Rokio

Roman: To máš pravdu.

DoTazatel

Ale říká se, že ty postavy, které ji napsaly – nebo minimálně některé ty (ústřední) postavy, které tam vystupují, hlasy slyšely… :)

Roman71

Nejen říká, ale i píše 😉 Pod Boží inspirací toho bylo zaznamenáno mnoho, v podstatě celá Bible.

Žel Písmo bylo zneužito (nejen pro osobní obohacování), ale také bylo z většiny Biblí odstraněno Boží osobní jméno – jako kdyby z léku byla odstraněna účinná složka a stalo se z něj bezcenné placebo 🙂

DoTazatel

Placebo ale není bezcenné, naopak se uvádí, že bývá stejně důležité a účinné jako léky samotné. (Taky je založené na víře a sugesci) :DD

Roman71

No, nechci se hádat, ale pokud chci něčemu věřit, musím k tomu mít pádný důvod, abych tomu nevěřil slepě tak, jako „zaručeným“ účinkům placeba 😉

DoTazatel

Jo, jenže pokud nevíš, že bereš placebo, tak ti pomůže (pokud víš, že si placebo bereš, tak už ti nepomůže). (-:

Roman71

Jasan, jenže, když beru placebo a neregistruji žádné účinky, například v podobě úlevy od nemoci, pátrám po tom, kde je chyba. Pak přijdu na to, že mi místo léku byla předložena bezcenná náhražka 🙂

DoTazatel

Však jo. 🙂