Kam si doma umístit podkovu, aby přinášela rodině co nejvíce štěstí?

Nejlepší odpověď
annas

Nejde jen o to, kam, ale také jak, aby vám to štěstí přinesla.
Pročtěte si odkaz.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-povesit-podkovu-pro-stesti

V minulosti se pověsila na venkovní vrata, nade dveře, a to buď zvenčí, nebo zevnitř. Buď aby štěstí k vám přišlo, nebo neodešlo. Můžete využít i jako klepadla.

Dnes již má málokdo těžkou železnou podkovu, která přinášela štěstí zpavidla jen tehdy, když ji někdo nalezl na cestě. Dnes už podkovy těžko nacházíme.

Právě důležité bylo to kované železo, kůň byl považovaný za šťastné zvíře, tvar podkovy připomínal srpek měsíce. Poslední – podkova měla, snad má 7 otvorů pro hřebíky, sedmička je symbolem štěstí.
Takové jsou tradice, které se dají najít v historii na Google.

Kdo věří, že i podkova z jiného materiálu přinese štěstí, může ji pověsit kdekoliv … ale štěstí je vrtkavé …je třeba je „ukout“, tedy stát se sám jeho strůjcem…

Další odpovědi
dubraro

Tradičně se podkova umisťuje nad dveře či vrata.

Nuk nuk

Podkovu si můžete umístit jako dekoraci kamkoliv. Štěstí ale asi nepřinese, je to klasická pověra.

dědapetr

Nevím jestli podkova přináší štěstí,ale moji příbuzní ji měli na vratech u stodoly a za války ji vybombardovali,tak ji postavili znova a podkovu tam opět připevnili.Teď je to 6 let co jim stodola vyhořela a už na nové stodole ta podkova není,tak nevím.

zjentek

Na branku před domem. Čím více lidí bude díky podkově považovat rodinu za brankou za šťastnou, tím více ta rodina šťastná bude. Tyhle základní přírodní principy by se neměly* podceňovat.

*mám tam správný ý?

Cenobita

Podkova se zavěšuje nad vstupní dveře při vstupu zvenku. Takto je její magická moc nejsilnější a chrání obydlí jako celek proti zlým silám zvenku.

Podkovu vřele doporučuji, mám jich doma již několik i uvnitř různě rozmístěné, společným působením je byt zcela bez negativních sil a vlivů.

Nuk nuk

zjentek: Máte to správně ;) Principy jsou neživotné, tedy tvrdé „y“.

zjentek

jupí

Cenobita

Ano jak praví Nuk nuk, jen bych dodal, že princip je podle vzoru hrad a ten je mužský neživotný

princip bez principu ~ hrad bez hradu