Rokio

Kam se dostane takový člověk po smrti (otázka pro křesťany a sympatizanty křesťanství)?

Člověk skončí v pekle, pokud zemře ve smrtelném hříchu. Co když ale nějaký věřící nezemře ve smrtelném hříchu, ale také není tak dobrý, aby skončil po smrti v nebi? Kde skončí takový člověk?

poznámka: Otázka je určena těm křesťanům a sympatizantům křesťanství, kteří nevěří v očistec.

Nejlepší odpověď
Popelka Sany

Skončí v nebi, bůh mu odpustí

Další odpovědi
Roman71

Rokio, opět podobná otázka, takže opět „podobná“ odpověď:

„..jsi totiž prach a do prachu se vrátíš.“ (1.Mojžíšova 3:19)
„Živí totiž vědí, že musejí zemřít, mrtví však nevědí vůbec nic.“ (Kazatel 9:5 – Bible21)
Takže: Po smrti člověk přestane ÚPLNĚ existovat, žádná jeho část nepřežívá po smrti mimo tělo kdesi v nebíčku, ani se netoulá po zemi.

Křesťan má na základě výkupného (splaceného Ježíšovou obětní smrtí) možnost být vzkříšen do pozemského ráje v případě, že ve službě Pravému Bohu vytrvá až do konce svého života. Do nebeského Království jde jen omezený počet lidí, a podle knihy Zjevení je to přesně 144 tisíc těch, kteří obdrželi svědectví svatým duchem a také prokázali věrnost Pravému Bohu po celou svou službu.

zjentek

Myslím, že toto místo se nazývá rektovaginální píštěl.

led

Chceš to z prvej ruky, alebo stačí sprostredkovane? V prvom prípade si počkaj a uvidíš na vlastné oči. V druhom prípade máš dve možnosti: veriť – neveriť

poznámka: „Otázka je určena těm křesťanům a sympatizantům křesťanství, kteří nevěří v očistec.“ Váž slova, neveriaci… ak niekto neverí v očistec, neverí ani v nebo a peklo. Očistec, peklo a raj sú súčasťou života po smrti tak ako niekto býva v paneláku, niekto v rodinnej vile a niekto v chatrči z lešenárskych dosiek zobratých zo stavby paláca.

ivzez

Pravděpodobně skončí v hrobě.

Jsem sympatizant křesťanství,
nevěřím v nebe, peklo ani očistec…

bububabu

Skončí v očistci během něhož se podle učení některých křesťanských církví očišťují duše zemřelých od méně závažných hříchů a nedokonalostí před svým vstupem do nebeského stavu. Ačkoliv takové duše v očistci prožívají jistá utrpení, přesto je naplňuje jistota, že po tomto očistném procesu vstoupí do nebeské blaženosti před Boží tvář.