Avatar uživatele
Mika47

Kam dat akvarko?

Je dobre dat akvarko na stul, ktery je cca 1,5m daleko od okna? Nekde jsem cetla, ze neni dobre vystavovat akvarko slunecnimu zareni, ale kdyz mam okno na jih?
Doplňuji:
Stůl je pracovní a stabilní. Je tedy vhodny?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Pájo, Luuu před 3909 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
odik

Pozorujte celý den stůl – pokud na místo, kde by bylo akvárium, dopadá většinu dne přímé sluneční světlo, tak by se vám v akváriu s velkou pravděpodobností dělala na stěnách zelená řasa.

Navíc nemůžete posunou denní cyklus – já osobně svítím od 10 do 22, abych si těch rybiček užil, i když se vrátím z práce … u okna, kde je světlo už od 6 hod rána, nemůže v noci svítit = měli by příliš dlouhý den …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pájo

Také nepodceňte stůl / podstavec, měl by být dostatečně masivní a tuhý, na váhu akvárka spíše předimenzovaný, aby Vám (lepené) akvárium příliš „nepracovalo“ a pak snadno neprasklo.
Doplňuji:
Hlavně by se neměla tomu stolu prohýbat deska, aby se sklo akvária nepnulo a pak neruplo.

Upravil/a: Pájo

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivana525

Na akvárko by během dne neměly dopad sluneční paprsky, jelikož vám budou ohřívat vodu. Spíše než stůl bych volila nějakou dřevěnou komodu, která je přece jen stabilnější.. v tomhle ohledu ale záleží i na hmotnosti akvária. Mám taky okna na jih, akvárko jsem umístila do rohu místnosti – k jižní stěně a během dne na něj svítí opravdu minimálně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klob1

Tak pokud to nějak zastíníš,aby tam nepralo slunko,tak můžeš dát kamkoliv.Dostatek světla denního také dobré mít.,většinou se to dává do stěny nebo také jak velké máš akvárium. záleží.A mít také blízko elektriku na vzduchování a svícení třeba navečer.. občas.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek