Avatar uživatele
odik

Jak hluboko pod vodní hladinu umístit vnitří filtr akvária?

Je lepší aby tryska vnitřního filtru byla spíš nahoře (nad hladinou či těsně pod hladinou) nebo co nejvíc u dna (filtr třeba i částečně položen v kamenné drti)? Nebo je to úplně jedno?
Doplňuji:
a případně proč 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: odik

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? chudst, dědapetr, franku před 4398 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

V podstatě je to jedno,ale až v kamenné drti raději ne.Nejlepší je když trubička je otvorem tak půl nad hladinou,aby to nedělalo bublinky voda neprskala na horní sklo.

Doplňuji:
Takhle nějak:http://img.nadapenny.com/t20/11138/nadap043817674540231.jpg

Upravil/a: dědapetr

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ar

Odíku, taky záleží jaký vnitřní filtr používáš, jestli bublifuk (filtr povánený vzduchovacím motorkem) a nebo čerpadlo a jestli má čerpadlo zkrápěcí trysku (dešťovku) atd. Filtr ne jen že filtruje vodu v akváriu, ale zároveň vodu i okysličuje. Správně je filtr daný tak aby čeřil hladinu vody a zároveň nebyl „hlučný“
Pok používáš jen jedno zařízení v nádrži je potřeba aby výpusť filtu čeřila hladinu co nejdále od výputi. Pokud ho dáš nad hladinu, filtr je hlučnější a hladinu čeří je krátce, pokud ho dáš moc pod hladinu tak ji nečeří téměř vůbec. Výpust filtru se dává tak , vrchní hrana výpusti byla zároveň z hladinou, pak je filtr tichý a zároveň účinný. Tím čeřením vody se voda zárověň okysličuje a v nádrži není „stojatá“ voda což může vyvolat další problémy. Další věc jsou zkrápěcí rampy a filtry se spodní výpustí, ale o ty ti asi nejde.
Do kamené drti ho nedávej, na to jsou jiné filty, půdní.
Dal bych sem foto, ale nějak netuším jak.Škoda „jinde“ to jde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
chudst

Ar to popsal vynikajicne. Ja jen dodam, ze u koupeneho filtru by mel byt i navod. (Ja jsem ho tam mel, pise se v nem, ze by muj filtr mel byt max. dva centimetry pod hladinou.)

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek