JájsemRaibek

Musím mít u akvária vzduchovací filtr?

Nebo stačí, když tam budu brčkem 3× denně foukat bublinky?

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

K tomu foukání je zákaz konzumace alkoholu, pač ožralá ryba by se mohla utopit.
Doplňuji:
Řekla bych, že ti někdo smáznul otázku:-(

Další odpovědi
Drap

Záleží na velikosti akvaria, druhu a množství ryb, a na teplotě vody. Některé druhy prospívají za určitých podmínek i bez vzduchování.Foukat brčkem je blbost.

anonym

Ted jsem odpovídal tej holčině na tu bettu:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-mam-spravne-vymenit-vodu-v-akvariu
Záleží jaké tam máš rybky a množství,počet osazení rostlinami,atd.
Pokud budeš mít jen malou nádrž,ale i větší a v ní jen několik rybek,žádné vzduchování nepotřebuješ.
Pokud budeš mít větší množství rybek,filtrace je nutná.O tomto tématu lze psát romány,je toho až příliš co akvaristika vyžaduje.
Lovu zdar!

Doplňuji:
Pokud máš jakýkoliv dotaz,ptej se zde:
http://www.ifau­na.cz/akvaris­tika/diskuse/

postcd

pokud je v akváriu optimální poměr rostliny / ryby (tedy hodně rostlin, málo ryb = spíše rostlinárium) tak rostliny vytvářejí dostatek kyslíku pro ryby k dýchání. je třeba mít v akva. rovnováhu, akva. je vždy náchylné k tvorbě řas. Je potřeba jednou za čas odsát kal ze dna (bez rozvíření kalu po celé nádrži)

jjj123456789

Nemusíš. Přinejhorším ti ty rybičky pochcípají.

PetrXY

U akvária vzduchovací filtr být nemusí, ale nesmíš tam mít moc rybek. Foukat brčkem nemusíš. A