nsk2810

Jak mám správně vyměnit vodu v akváriu?

Mám rybku Betta Marina a vyměňuji ji vodu jednou týdně. Na dně ale zůstávají výtrusy a nejdou mi vyndat. Dalším mým problémem je, že na návodu píšou, že mám vyměňovat jen polovinu vody, ale já nevím jak mám vyměnit jen polovinu a musím vylít všechnu vodu. Děkuji za pomoc :)

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Já měním polovinu, ale takovým „čerpadlem“ Je to hadička na ni kousek trubky, zaštěrkám pod hladinou, ono to nasaje a odsávám ze spodní části ten trus a bordel. Vrch vody čistím sítkem, skla magnetem. Vše se dá koupit docela levně, magnet cca 100kč, trubka taky 100kč, cedník cca 30kč. Čistím jednou za měsíc, zbytek čistí čerpadlo, jednou týdně vyperu filtr (houbu).

Další odpovědi
JájsemRaibek

Jak píše odborník na akvarijní rybky, světoznámý akvaristik gecco, měla bys vyměnit jen 1/3 vody. To uděláš tak, že hadičkou nasaješ vodu z akvária do kbelíku a upustíš jen část vody z akvária. I v případě, že bys chtěla vylít všechnu vodu, měla by sis ponechat trochu vody a tu tam nalít zpět a to kvůli zachování mokroflory.
Co se týče kalů na dně, tak doporučuji ancistruse, jsou to takové potvůrky co lezou po skle a po dně a čistí právě ten sajrajt.

anonym

Pokud máš v akváriu jen Bettu splendens,tak žádé vzduchování nepotřebuješ,je­likož betta je ryba s dýchacím labyrintem a žádný bublinky a filtraci nepotřebuje,dýchá atmosférický vzduch.
Vodu vysaješ tímto odkalovacím zvonem,stojí půl darma,viz:http://akvarijni-odkalovace.he­ureka.cz/
všechny zbytky kalu ze dna,jeto dostačující,pak bude zachován mikroflóra v nádrži.Vím o čem píšu,donedávna jsem měl doma 32 nádrží.
Jiné rybky než labyrintky by pak vzduchovací moturek vyžadovaly.
,Vysaj klidně 2/3vody,ale měj nejprve novou vodu řádně odstátou,pak ji pomalu vlij do akvária ať to nezakalíš.

gecco

Měla bys měnit spíše jen třetinu.
K odsátí vody použij hadičku

  • jeden konec do kýble (odpadu apod)
  • druhým koncem můžeš ´povysávat´ kaly ze dna

Ty tam nemáš vzduchovací filtr?