Existuje způsob jak šetrně a bezbolestně usmrtit nemocnou akvarijní rybičku?

V domácích podmínkách
Doplňuji:
Neni to kvuli nikomu, bydlim sama… Vzdy umrela sama ihned po projevu nemoci, ale ted je to opravdu dlouho a musi se trapit… To opravdu nic neexistuje? To to opravdu neni zadny akvarista?

Nejlepší odpověď
www

Stačí prudký úder do hlavy tvrdou hranou, případně jí hlavičku uříznout (podobně se zabíjí kapři).
Okamžitá smrt je zaručena.

Další odpovědi
dudu

Snad nebudu většinou zdejších účastníků prohlášen za cynika a vyvrhele, ale co byste si děvčico nešťastná počala, kdyby Vám před očima hynul přítel nebo manžel, natož vaše dítě. Věřím, že svoje pocity vyjadřujete upřímně, ale musím se zeptat, kam až sahají hranice zcestnosti některých lidí.....

Pájo

Asi bych ji nechal dožít v akvárku… myslíte, že se z toho nedostane nebo je to snad kvůli dětem?
Nechal bych tomu přirozený průběh (i v případě, že ji děti budou litovat). Potom ji s nimi můžete na zahradě „pochovat“. Myslím to vážně.
Doplňuji:
Tak to s ní skončete, třeba tím nožem…

kuba007

ne

štamgast

Dát nemocnou rybku mimo akvárium (pokud máte víc), dát ji do potravy jed a je to. Bezbolestné.

race02

Pokud se opravdu trápí ,tak asi nejlepší způsob smrtti je ji prostě klepnout kladívkem jako např. kapra(samozřejmě jemněji, abyste ji úplně nerozdrtila). Nejlepší by ,ale bylo kdybyste se usmrcení mohla vyhnout.

ReHu

Mám doplnění rozumět tak, že všechny rybky v akváriu postupně onemocněly a umřely?
Co tak najít příčinu? Když se proces opakuje.