Smack

K policii a Urně přibírají osoby, které rády ubližují lidem. Jsme opravdu v bezpečí vůči nim?

Hodně lidí má zkušenosti s policií a výjimeční s urnou,mnoho lidí zažilo policejní napadení a psychické deptání a ponižování, nejednalo se o kriminalniky, Urna vše dokáže zamaskovat svými technikami k vymejvani mozku občanů aby se pravda nedostala do médií. (Policie a Urna je na tom podobně jako teroristi – rádi ubližují lidem)
--

K policii a Urně přibírají osoby, kteří rádi ubližují lidem, sme opravdu v bezpečí vůči ním?

Nejlepší odpověď
da ny

Zu a tam to někteří v „zápalu boje“ přeženou.
Vím o některých praktikách během výslechu na oddělení, bylo mi z toho moc utno. (jednoho pitomce měla dcera nějaký čas doma. Naštěstí se „předvedl“ před svatbou, která byla na spadnutí).
Možná se na některých policistech náplň práce a jistá „moc“ po pár letech podepíše…
Je třeba to hlásit, je na to speciální oddělení. Někdy to pravda před nimi šikovně „zametou pod koberec“.
Víme, že ani tyto skupiny se nevyhly páchání trestné činnosti.
Zbývá věřit, že většina policistů odvádí práci svědomitě.

Další odpovědi
Pepa25

Jakékolik podezření na nepřiměřené násilí ze strany policie je možné hlásit a prověřuje ho GIBS. Podle statistky jsou to desítky případů ročně (přitom máme desetitisíce příslušníků bezpečnostních sborů).

orwell

Nevím, proč tě to překvapuje, já to beru jako úplně normální věc. Spíš by mě překvapilo, kdyby tomu tak nebylo. Člověk je potvora a málo co ho uspokojuje víc, jak nadvláda a moc nad druhými lidmi. Každý, kdo byl jako záklaďák na vojně, ví své. U někoho je tato vlastnost tak vyvinutá, že jsou ochotni vykonávat práci, která jim šikanování ostatních umožňuje, dokonce zadarmo. Práce u policie, resp. u jakýchkoliv represívních složek je k tomu jako stvořená. Tím nechci říct, že všichni policajti (dříve stbáci), dozorci ve věznicích jsou úchylové a sadisté, ale jsem naprosto přesvědčen (i když nemám žádné důkazy), že jich mezi nimi najdeš rozhodně víc, než mezi horníky, prodavači, montéry a jinými profesemi. Sám jsem zažil asi před 40(?) roky situaci, kdy jsem se ocitnul ještě se dvěma kamarády ve voze VB odvážen na služebnu, neb jsme neměli (na polní cestě u rybníku asi 200m od baráku) u sebe OP. Než nás tam příslušník nacpal, odvětil jednomu z nás na jakýsi slušný slovní protest: „Neserte mě, nebo napadáte do vody!“ A významně si při tom poklepával pendrekem o nohavici. Mohl bych psát o jeho dalších excesech, ale nebudu. Neberu argument, že tehdy byla jiná doba, komunisti a pod. V tomhle se lidi nemění a pokud se takoví vyskytovali u policie tehdy, jsou tam takoví nepochybně i dnes. Na druhou stranu, jak bys chtěl donutit nějakého zmetka k doznání? Budeš mu vykat, vařit kávu, necháž ho do růžova vyspinkat a dáš mu oběd a večeři jak v restauraci? To se ti bude smát do ksichtu a ukazovat prostředníček. Má-li „kápnout božskou“, musíš ho psychicky zdeptat a nechat vyměknout, prostě zlomit. Taky nějaká ta přiměřená „za ucho“ neuškodí. Oni dobře vědí jak, kam a čím, aby to bolelo a nezanechalo stopy. Po takových zážitcích a dobře postrašen jim ještě rád podepíšeš, že s tebou bylo slušně zacházeno a nic jsi neřekl pod nátlakem.
A cítit se bezpečně? Můžeš to zkusit. Anebo si přečti: Andor Šándor – Planeta Země – kruté místo k žití.

autacek

Představa z dětství, že jsou policisté hrdinové, u každého soudného člověka snad již vzala za své. Totéž vojáci.

ten který je

Srovnávat dnešní policisty k teroristům mě přijde trochu mimo mísu. Pokud vím, tak jsou přísné psychologické testy. Můžou se samozřejmě najít nějací co neunesou zátěž. Sám jsem zažil uvědomělé soudruhy v uniformách VB i tajné včetně jejich metod. I mezi nimi byli grázlové v uniformách, ale i slušní lidé. Nelze paušalizovat. Ještě bych chtěl nakonec dodat, že největšími blbci byli členové pomocné stráže VB. Dnes se tomu musím s odstupem let smát.

dubraro

Oni se k policii lidi moc nehrnou, tak vezmou i sadisty, kteří by jinak přes psychotesty neměli projít.

aliendrone

Nojo, tak to prostě JE! Chtít se DOBROVOLNĚ stát fízlem samo o sobě svědčí o nějaké charakterové deviaci, přinejmenším o nemístném idealismu a odtržení od reality (podle mě). A i když není správné všechny házet do jednoho pytle (existují zkrátka nepočetné vyjímky z PRAVIDLA), tak je to jako v kasínu. Občas máš štěstí a vyhraješ (narazíš na relativně NORMÁLNÍHO bengoše), obvykle ale své peníze v kasínu zanecháš (narazíš na „klasického fízlošmejda“).

Ono je to pragmaticky pochopitelné dle rčení „Čím více se v trusu hrabeš, tím více smrdíš“. Tedy takhle si to vysvětluji já. Což ovšem není žádná omluva, nýbrž jen pouhé vysvětlení smutného faktu, že benga jsou až na uniformu, pendrek a další náležitosti sami k nerozeznání od všelijakého dobytka. :(

Edison

To, co tu uvádíš je jen výkřik do tmy. Plácnutí do vody. Neuvádíš jediný relevantní zdroj, který by mohl vést k uvedeným závěrům.

led

Podľa malého počtu zamestnancov polície zneužívajúcich svoju právomoc pre osobné ciele z desaťtísícov príslušníkov policajného zboru v rôznych profesiách nemožno tento zbor hodnotiť ako zoskupenie násilníkov. Skúste si niekdy predstaviť seba na ich mieste pri zásahu.
Podobne aj podľa malého počtu „nespratníkov“ z niekoľkotísíc užívateľov tejto stránky by ste ju mohli hodnotiť ako „krajne zápornú“ čo iste uznáte, že nie je pravda.

Kryšpín

Policista z URNy dostane rozkaz provést akci a nemá čas ani jinou možnost než splnit rozkaz, zda uklidňuje feťáka, alkoholika, teroristu neb slušného občana, který je na špatném místě.