Brambacher

K. H. Mácha?????

který lit. směr zastupuje?

Nejlepší odpověď
annas

K. H. Mácha, významý český básník a prozaik, je představitelem revolučního romantismu. Není jediný v české literatuře. Např. k pasívním romantikům patří K. J. Erben.
Doplňuji:
Je pravda, že K. H. Mácha je v novějších učebnicích zařazen jako jediný mezi představitele romantismu, protože se u něho romantismus rozvinul v nejširším, tedy i pravém slova smyslu. Proto se na něho musíme dívat z tohoto pohledu.
Ale mezi další představitele romantismu patří i K. Sabina, J. V. Frič, některými díly i J. K. Tyl a K. J. Erben (Pohádky, balady v Kytici).
Tyto informace jsou uvedeny v akademických učebnicích i starších učebnicích literatury.

Další odpovědi
1popelka1

Romantismus.
Je považován za jediného českého romantika (v českém prostředí nebyl romantismus rozvinut jako v jiných zemích, protože čeští autoři byli potlačeni). Své první verše psál pod vlivem Goetheho. Tvorba pod vlivem preromantismu.
Zdroj: učivo gymnázia, takže si troufám říct, že důvěryhodné a prověřené.:-)