dust8

K čemu slouží u vysílaček tzv. kódy a proč je jich např. 121?

Doplňuji: Jedná se o vysílačku https://vysilac­ky.heureka.cz/mo­torola-tlkr-t82-extreme/#recenze/

Nejlepší odpověď
Dochy

Asi bys měl napsat u jakých vysílaček a jaké kódy. U některých se hraje na volací kódy – na kanále může být vícenásobný provoz, vysílačka „poslouchá“, ale je zticha, a výstup zapne až po tom, co od stejně nastavené stanice „uslyší“ dohodnutý kód. Nejde o utajení jde jen o to aby Tě neobtěžovala cizí konverzace. V tomto případě jde obvykle vysílačka přepnout do módu, kdy na kód kašle a nahlas pustí vše co zachytí.

Další odpovědi
Justin1

Jedná se o takzvanou selektivní volbu, může to být analogový CTCSS (Continuous Tone Coded Squelch System) nebo nějaký digitální kód vysílaný spolu s hlasovou komunikací. Vysílačka se zapnutou selektivní volbou pustí do reproduktoru jenom takové přijímané vysílání, které má v sobě tón nebo kód odpovídající zvolenému číslu selektivní volby.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.