Koralek

Na co se lidské tělo není schopno adaptovat?

Je známo, že lidské tělo se dokáže postupně adaptovat či získat rezistenci skoro na vše, čemu ho vystavíte, pokud daná expozice je pozvolná.

Lidské tělo se dokáže adaptovat či získat rezistenci vůči bakteriím, drogám, lékům, fyzické zátěži nebo dokonce na snížený příjem kyslíku (Horolezci na Mount Everest zůstávají nejprve delší dobu v základním táboře, aby jejich tělo začalo tvořit více červených krvinek ve snaze zefektivnit přenos kyslíku v krvi v řidší atmosféře, kde každý nádech přinese do těla menší množství kyslíku než v běžných nadmořských výškách).

Napadá vás něco, k čemu lidské tělo není schopno získat rezistenci ani při pozvolném zvyšování expozice?

Odpovědi
klumprt

Na pád šestnáctitunového závaží na hlavu.

Edison

Toho je spousta… Třeba na expozici jedy… Na vysoké už vůbec. Nebo na volný meziplanetární prostor bez pomoci techniky. Příliš mnoho záření, příliš málo vzduchu, včetně tlaku, příliš nízká teplota…

zjentek

Na plasty! Mně poslední roky tělo strašně ODMÍTÁ tuňáka!

S Edisonem zde nesouhlas- snesu až neuvěřitelně vysokou expozici nikotinu, etanolu, éteru (rumovýho) a dalších prudkých jedů, kdy příznaky otravy tělu a mysli prokazatelně prospívají, nikoli škodí! Teda alespoň omezenou dobu, ale rezistence vzniká zaručeně! ;)

Cenobita

Na vakuum a na dlouhodobě na teploty nad 40°C

Edison

Omyl, Zjentku… u expozice jde o množství v čase. A ani neuvěřitelně vysoká není bezmezná… 😉