dust8

K čemu je u hodinek např WR100M, což je voděodolnost do 100 metrů, když se tak hluboko nikdo běžně nepotopí?

Odpovědi
Emefej

Takové hodinky nejsou určené k potápění. S těmi se můžeš sprchovat nebo plavat.
Prostuduj si stupně vodotěsnosti hodinek.

Zdroj: https://www.ho­dinky.cz/hodi­narsky-slovnik/vodotes­nost/

dubraro

Označení míry vodotěsnosti se v čase měnilo. Před takovými 30 a více lety skutečně platil údaj uvedený na hodinkách, takže hodinky označené 100M, například klasické Seiko Divers Automatic, by skutečně vydržely ponoření do 100 m hloubky. Zcela běžně se používaly pro amatérské i profesionální potápění, včetně každodenní práce pod vodou. Dnes označení 100M znamená (s jistou nadsázkou), že s nimi můžete jít 100 m po mokrém chodníku.