hippeace

Jste učitel/ka? Jaký dárek ke konci roku by se Vám líbil?

Za chvíli je to tu, učitelé budou odacházet ze školy s třiceti květinami a k tomu třiceti náramky, přívesky, nebo jinými pamětními předměty. Ale kdo chce každej rok 30 přívěsků na klíče?
Ráda dávám dárky, které potěší a tak se ptám učitelů a učitelek:„co by se vám líbilo ke konci školního roku dostat? Co dobře využijete a nebude to schované roky ve skříni?“
Mám pár typů, především na spotřební zbooží dlouhé trvanlivosti, ale i tak bych ráda věděla názory samotných učitelů.
PS: Opakování je matka moudrosti že? Takže ještě jednou moje otázka je zaměřena na učitele a co by užili/chtěli. Nemoralizujte jestli se to má nebo nemá, jestli si to zaslouží nebo ne, chci vědět co uvítají když už se jim ty dárky dávají.

Nejlepší odpověď
annas

To, že učitelé na konci školního roku dostanou plnou náruč květin, souvisí s tím, že se žáci nedomluví.

Jistě, že květiny potěší, ale kam je doma dát? Vázy nestačí.

Měli byste se domluvit a když chcete třídnímu učiteli poděkovat, dát mu za celý kolektiv pěknou kytku v květináči, která vydrží.

Pokud odcházíte ze školy,. tak k tom můžete přidat něco rukodělného, třeba hrníček s podpisy, CD s podpisy, nebo „malé“ album s fotografiemi.

Nejsem pro dárky, ale sama jsem žákům „poděkovala“ tím, že jsem každému dala drobnost, např. žvýkačku,nebo balené bonbony apod. .

Zda učitel dostane či nedostane dárek od žáků, jejich vztah to neovlivní.

Moje zkušenost z učitelského působení. na SŠ.

Další odpovědi
elkon

Dávat cokoli, kromě kytice je nesmysl a je to trapné. Kytice je symbolické poděkování, není potřeba učitelce vybavovat domácnost. Být učitelkou, ani bych nic takového nepřijal.

anonym

Květiny, nic jiného nevymýšlejte. Každá žena se cítí příjemně když je alespoň jeden den v roce zahrnuta květinami, nekažte to nesmysly jako klíčenky, mixery, fotorámečky a podobnými nesmysly. Květiny svůj účel splní bezchybně. Na dary dlouhé trvanlivosti se vykašlete, takovým darem dlouhé trvanlivosti bude třeba vzpomínka ale určitě by to neměl být mixer do kuchyně, který pokud skutečně potřebuje si kdykoliv koupí sama 🙂

JirinaM

největším dárkem je asi ten dvouměsíční pokoj a klid o prázdninách.

kristýnary

Syn chodí do čtvrté třídy a dárek pro učitelku nijak neřešíme. Každý rok jí dal na konci roku kytku a to podle mě stačí. Letos jsem to udělala chytře. Objednala jsem si totiž rozvoz květin Praha od https://www.fle­urop.cz/rozvoz-kvetin-praha , takže jsem nemusela čekat hodinu v květinářství jako vloni a kytici mi dovezli domů.