Rokio

Jste rádi, že Donald Trump vyhrál prezidentské volby?

Jaký máte na to názor? Bude to podle vás dobrý prezident U.S.A., průměrný prezident, podprůměrný prezident či to bude jeden z nejhorších prezidentů Spojených států amerických?

Nejlepší odpověď
Drap

Už jsem zmiňoval. Obě dvě možnosti byly špatné. Předpokládal jsem tento výsledek. V této chvíli mě je úplně jedno jak to dopadlo. Jaký bude prezident ukáže až čas. Odhadovat předem je nesmyslné a k ničemu dobré.

Další odpovědi
anonym

Byl jsem k volbám a politice spíše lhostejný, ale nyní, abych měl taky nějakou tu novou zkušenost jsem se do toho tak trochu ponořil a je toho hodně co objevovat. Tak nějak už dřív jsem měl vizi, že zvítězí Trump už jen proto, že žena nikdy nezvítězila, ale trochu mě mátla dnešní celosvětová hnutí za rovnoprávnost a říkal jsem si, že by si snad Amerika nyní chtěla vyzkoušet první paní prezidentku. V prvním presidentském projevu, který byl mimochodem dnes ráno online k vidění na jedné známé české webové stránce se zmínil již o pár svých cílech viz:

V prvním, státnicky laděném projevu Trump pochválil Clintonovou za „houževnatou kampaň“ a vyzval k jednotě republikánů a demokratů. Američanům slíbil budování infrastruktury, péči o veterány a hospodářský růst. Amerika pod jeho vedením prý bude usilovat jen o to nejlepší. „Kampaň skončila, naše práce ale teprve začíná,“ řekl zvolený prezident. Hodlá preferovat hledání společného před nepřátelstvím a partnerství před konflikty. V zahraniční politice chce s každým jednat spravedlivě.

Měl jsem si na něj vsadit, protože: http://www.no­vinky.cz/ekono­mika/420181-na-volby-v-usa-sazela-i-rada-lidi-v-cesku-uspesny-tiper-vyhral-milion-a-pul.html
Na volby v USA sázela i řada lidí v Česku. Úspěšný tipér vyhrál milión a půl a v odkazu se dozvíte více.

klumprt

Doba si žádá silných osobností. A tou silnější je Trump. Je to sice šašek, hulvát a já nevím co ještě, ale je to naděje na změnu. Já si myslím, že začne období trochu pragmatičtější politiky USA. Že se přestane mudrovat o tom, že by se mělo dělat, co je akademicky správné, ale začne se dělat to, co je užitečné. Dle zásad zdravého selského rozumu. Pro USA bude mj. užitečné začít se více starat sebe a ne tolik o zbytek světa. Což nám sice v prvním plánu může vadit, protože trochu oslábne spoleh na to, že nás Amerika v nejhorším zase vytáhne z bryndy, v druhém plánu to může znamenat, že nás to nakonec přiměje, abychom se o sebe snažili postarat především sami. A především o sebe. A to nám jaksi taky chybí.
Další věc je, že žádná kaše se nejí tak horká, jak se uvaří. Trump je jeden chlap. Pod sebou má obrovský aparát úředníků, je tam spousta institucí, je tam obrovský vliv různých lobby, jsou tam pořád dvě komory zákonodárců, takže jeden chlap v Bílém domě s tím nehne tak, aby USA (potažmo svět) poslal někam do pekla. Je to zkrátka loď, která jede svým směrem a kormidelník může měnit kurs jen do určité míry.
Navíc, vzpomeňte si na Reagana, bývalého herce z béčkových kovbojek. Taky se mu vysmívali, ale nakonec byl jedním z nejúspěšnějších prezidentů USA.

dubraro

Zatím si myslím, že je to o chlup lepší, než kdyby vyhrála Clintonová. Uvidíme, co předvede.

Tw!st

V politice se tolik neorientuji, ale četl jsem některé jeho knihy a myslím že je dost inteligentní

Šidlo

mohli by zlacnieť oreo.....prípadne celkovo americké produkty......napr. nová knižka Hier o tróny

Klaproth

Jje mi to jedno. Odhadovat, jaký bude prezident podle předvolební kampaně, je nesmysl. Ukaže se, až usedne v úřadu.

dudu

Pokud si namluvil českou holku a jeho bývalá zlínská tchyně tvrdí, že Donald je nejhodnější člověk na světě, snad to nebude tak zlé. Uvidíme a držme mu palce.

anonym

Jsem rád, nečekal jsem to. Nejhorší rozhodně nebude, Donald Trump je hodně inteligentní, a bude se snažit pro Ameriku udělat to nejlepší.

xxx3

Lze pouze spekulovat, a to jen na základě toho, jak vystupoval doposud. Jako rasista, xenofob, misogyn, lhář, pomatenec, hulvát…Ještě před několika týdny tvrdil, že volby budou zmanipulované, to už si patrně nemyslí. Také jeho elektorát naslouchal jeho neotřelým „myšlenkám“ bez ohledu na realitu. Dost by mě třeba zajímalo, jak bude nutit mexickou vládu ke stavbě zdi na své hranici, nebo jak vyhostí prakticky okamžitě (takhle to podával) ty miliony nelegálů z USA, aniž by zavedl totalitní stát. Pro nás bude extrémně zajímavé, jaký kurz nasadí směrem k Evropě, ale jestli to bude tak, jak to podával v předvolební kampani, tak to vypadá, že touží po tom, aby se USA staraly pouze samy o sebe. Patrně nás čekají velké změny a ty, jak známo, často bývají k horšímu.

Funna

abych pravdu řekla tak nevím…Hillery byla jistota, že vše půjde dál ve vyjetých kolejích, ale po těch kolejích jedeme sice pomalu, ale jistě do pekla…Donald je zatím velká neznámá a jen čas ukáže jak se k tomu postaví (možná se teď sám diví, že to vyhrál)…jeho názory jsou rozporuplné (tedy aspoň pro mne), s něčím souhlasím na 100%, s něčím vůbec…v každém případě se asi bude víc soustředit na to, aby dal dohromady Ameriku a míň strkal nos do ostatního světa, což může být na jednu stranu dobře a na druhou vůbec…ale snad už konečně dá příklad Evropským zabedněncům, aby pochopili že Evropa vymře na humanitu…

zjentek

Já mu držím palce voe, ať to vydržej!

anonym

Je mi to úplně jedno,kdyby l třeba prezident Navrátilová.

jirka F

Jinak rád nejsem možná Putin mu blahopřeje a Slovensko to respektuje ale vítězství Donalda trumpa bude mít na Evropu negativní vliv ale i na svět. Trump bude pokračovat v tlaku na KLDR kvůli jejímu jadernému programu. Takže mám velké obavy.

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/420139-gratulujici-putin-sokovana-evropa-a-stroha-asie-svet-travi-trumpovo-vitezstvi.html

marci1

Zaujal mě článek Zuzany Boehmové:
https://www.res­pekt.cz/americ­ke-volby/neznama-zeme-to-co-jsme-si-mysleli-o-zbytku-ameriky-uz-neni-pravda?utm_sou­rce=www.seznam­.cz&utm_medium=sek­ce-z-internetu&utm_cam­paign=Feed%3A+res­pekt-clanky+%28T%C3%B­Dden%C3%ADk+Res­pekt+%E2%80%A2+­V%C5%A1echny+%C4%8Dl%C3%­A1nky%29

Cenobita

Donald „Trumpf“ !!!

Jsem POTĚŠEN. Jaký bude Donalt Trump, to nevím, ale je to velký TRIUMF, velké vítězství demokracie nad korupcí a mediální masáží.

Kryšpín

Možná bude malinko lepší než opálený mužík, ovšem těžko to budou snášet havlisté, sluničkáři, pražská elita, rovněž pravděpodobně bude polokámoš s Putinem a rudou Čínou, kde mají dluhy a to budou v české kotlině další protesty a návrhy na nepokoje, neposlušnost od amantů na hrad, špičkových herců, kteří mají namířeno do Holywodu a další pražské smetánky.

ficus1

Ano. Jsme rádi. Přetvařujicích se politických kreatur začíná svět mít plný zuby. V Rakousku již také dostávají rozum, v Německu se k tomu schyluje. Ve Státech už taky poznávají, co to je poslouchat dementní úřednický vyhlášky, zákony, Obamacare a podobný socialistický sračky.
Regulovaný život stojí za prd, pokud nejsi teda zrovna poživač těch všelijakejch dotací, ale živíš se normálně prací.