autacek

Co to je Obamacare?

Vím, že je to patrně systém amerického zdravotního pojištění, může ale někdo popsat, co je na něm tak špatné, že jej chtějí zrušit. Či naopak, co je na něm dobré?

Nejlepší odpověď
dubraro

Obamacare, oficiálně Patient Protection and Affordable Care Act (PPACA, Zákon o ochraně pacientů a dostupné péči), je federální zákon v USA z roku 2010, který reguluje přístup ke zdravotnímu pojištění. Jeho smyslem je zvýšit dostupnost zdravotního pojištění pro chudší vrstvy obyvatel. Zákon způsobil výrazné snížení počtu osob bez zdravotního pojištění, ovšem za cenu neúměrných státních výdajů.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Obamacare

Další odpovědi
Kepler

Je to „Akt ochrany pacienta“ jehož hlavním cílem je poskytnutí přístupu více než 48 milionům nepojištěných Američanů k levné, ale zároveň kvalitní zdravotní péči, zdravotnímu pojištění a taktéž snížení růstu výdajů na zdravotní péči v USA. Co je na něm špatné nevím, je to prostě trumpovina, která jde vstříc bohatým a na chudé kašle. Ostatně to zatím vypadá, že ke zrušení Obamacare nedojde. http://www.kur­zy.cz/zpravy/360213-jak-vlastne-funguje-obamacare/

zjentek

To jsem neslyšel, přijde mně to jako nějaká černošská pečovatelská služba, babysitting…

ivzez

Podle mne je špatné jen to, že někdo chce Obamacare zrušit.
Zdravotní pojištění i péče by měly být dostupné všem.

xxx3

https://www.ma­rigold.cz/item/ne­gativni-efekty-modernich-technologii-pripad-big-data-baracka-obamy-a-obamacare

Kepler

Dubraro: souhlas s výhradou. Až na tu poslední část poslední věty. To sis vymyslel. Není to ani ve tvém zdroji, jedním z cílů je naopak výdaje státu snížit.