Kepler

Jste pro to nadále odmítat kvóty na přijímání uprchlíků?

Vypadá to, že spolu s Visegrádskou čtyřkou nebudeme mít dostatečnou podporu a budeme přehlasováni. Reálně nám hrozí obrovské finanční postihy. Co udělat?

Nejlepší odpověď
Smlouvyzdarm

pohrozit odchodem z EU, jde o zasahování do rozhodnutí suverénního státu

Visegrád by se měl domluvit a pohrozit odchodem z EU, aby se dalo naprosto jasně najevo, že diktát EU nemůže být bezbřehý byť si za to můžeme částečně sami přijetím Lisabonské smlouvy. Že nám hrozí sankcemi… tak v tom takový problém nevidím. Je sice pravdou, že z peněz EU bylo financováno spoustu dobrých projektů, ale na druhou stranu také spoustu zbytečně předražených a nepotřebných projektů, a to ani nechci hovořit o tom kolik lidí okolo se na tom všem přiživuje i prostřednictvím trestné činnosti.

Co se samotných uprchlíků týká, tak vůbec nechápu jak je možné, že někdo kdo je do Evropy pozval následně chce, abychom si jich část nastěhovali domů. Je to jako bych na návštěvu pozval padesát lidí a následně obcházel sousedy, že někteří u nich budou spát..... tak to opravdu ne!
Většina uprchlíků překročila hranice nelegálně – porušila příslušné předpisy a my se na to tváříme, že je to OK. Většinou se jedná o muže ve věku do 35 let...... tak přemýšlím pokud jich je dnes milion a půl či možná dva miliony (to jen odhaduji zprávy moc nesleduji), tak se jedná řekněme o milion mužů schopných bojovat..... Dle tajných služeb bylo před rokem cca jen 25.000 a 32.000 bojovníků IS, tak proč si svou svobodu nevybojovali sami..... asi je to proto, protože neexistuje žádný radikální islám. Myslí, že velmi poučný je dokument České televize Já muslim infiltrace. Proti tomu protestovala Saudská arábie, a proto již nebyl žádný druhý díl, byť materiálu bylo dost. S hlavní představitelem bylo natočeno video o deset let později (je to někde na youtoube) Když jsou všichni tak umírnění, proč se i děti umírněných muslimů učí jména džihádistů jako hrdinů, a to i u nás.

V této věci mě také velmi uráží pokud jsou lidé, kteří mají obavu z těchto přistěhovalců, označováni za rasisty apod a názor a obava velké části společnosti je tak naprosto přehlížena. V každém případě tento boj už Evropa dávno prohrála, protože v Belgii nebo v Nizozemí (už to nevím jistě) se rodí každé druhé dítě muslimským rodičům. Je tedy zřejmé, že dojde k situaci kdy v těchto zemích bude dříve či později většina muslimů, a to i s ohledem na Evropanů. Až jich bude většina tak samozřejmě demokraticky prosadí právo šarija ….. A to nechci ani hovořit o programech jako je Euromed, který počítal dle The Daily Express z 11. října 2008 s 56 miliony muslimských migrantů, tento projekt se měl připravovat prý dvacet let. Věděli jste to?

Základem projektu „Euro-Med“ je dohoda o euro-středomořském partnerství z Barcelony v listopadu 1995. Podepsaly ji všechny tehdejší členské státy EU plus Maroko, Alžírsko, Tunisko, Egypt, Jordánsko, Palestina, Sýrie, Libanon, Turecko a Izrael. Lisabonskou smlouvou její platnost přešla automaticky i na nové členy EU.

Další odpovědi
luckykubrt

navrhněte jiné řešení!

Tady je každá dobrá rada drahá. Pokud se ale podvolíme Bruselu znamená to riziko, že přijmeme i islámské teroristy. Nedá se někde EU žalovat za porušování Schengenu ? Každopadně nejlepší by bylo pryř z EU a hospodařit si sami na našem území – bez blbých kvót nebo omezení kolik čeho smíme dělat. Pro mně platí čím víc stát vytvoří tím líp. Kdo například omezuje Německo ?
Když chtějí solidaritu měli by být solidární taky s námi a poslat imigranty pryč. 😉

jáára

podvolit se Bruselu

Sem stejně nikdo nechce, tak ať je sem klidně pustěj. Tady nevydržej.

autacek

pohrozit odchodem z EU, jde o zasahování do rozhodnutí suverénního státu

anonym

navrhněte jiné řešení!

Odchod z EU a okamžité vystoupení Česka z Evropské
unie – Czexit ! ! !

xxx3

navrhněte jiné řešení!

já nevím, problém naší země, řady lidí a také politické reprezentace vidím v tom, že máme jakési ublíženecké a lokajské myšlení. A platí to už dlouho, protože už po mnoho desetiletí je v naší národní povaze vše na někoho svalovat a pohlížet na sebe neustále jako na oběť (zlá Vídeň, zlá Moskva, zlý Brusel), neustálé připomínání a zdůrazňovaní příběhů z historie, které znamenaly pro naši zemi především porobu. Já netvrdím, že připomínat události ze světových válek či okupaci vojsky varšavské smlouvy je špatné, nicméně mám dojem, že toho pozitivního se v našem vnímání dějin příliš nedostává. Druhou věcí pak je, že jedinou reálnou reakcí na nesmírná příkoří, které nám neustále někdo způsobuje, je remcání a zároveň minimální snaha něco opravdu řešit. Tak se dají chápat ty běžné hospodské tlachy stejně jako hrdinný vzdor našich politiků v ČESKÝCH médiích. Třeba náš současný hrdina – ministr vnitra – se u nás tváří pomalu jako nějaký válečný veterán ošlehaný z bitev, zatímco na setkáních ministrů zemí EU se není schopný ani domluvit. Jsme premianty v získávání dotací a výmluvách. To, že si naše země momentálně vede RELATIVNĚ dobře, je způsobeno tím, že jsme opravdu tou 17. zemí SRN, protože v podstatě sloužíme jako montovna pro řadu německých firem. A kdo za to asi může? a) Brusel b) Merkelová c) my sami. I samotná Británie v současné době řeší nespočetné problémy, které jí Brexit přinese a to je v porovnání s naší zemí kolos, který má jinou váhu než srandovní stát v srdci Evropy, jehož zahraničně politický kapitál je naprosto minimální, zato provázanost s ekonomikou EU mnohem vyšší.
A co se týče odpovědi na otázku, tak kvóty považuji za jakési nejisté řešení situace. V podstatě nikdo neví, jak velkou naději na úspěch to má, nicméně pozice ČR je taková, že vše odmítá a nenavrhuje naprosto žádné řešení. Pokud se za řešení nebudeme považovat řeči o tom, že by se měly lépe hlídat hranice. Bravo, to by nikoho jiného nenapadlo. Problém je v tom, že ve státech, jako je Itálie a Řecko, se nahromadily desetitisíce lidí, se kterými je třeba nějak naložit. Přijmout zlomek z nich nepovažuji za vážný problém už vzhledem k tomu, že během války v Jugoslávii u nás nalezlo útočiště násobně víc lidí. V čem byl rodíl? Hlavně v tom, že na tom nikdo nezkoušel udělat politické body. Možná by pomohlo, kdyby byli Češi schopní občas číst i jiné zpravodajství než to z naší země, které nadbíhá především tomu, co chtějí lidi slyšet. To by ale museli být schopní a ochotní věnovat se také cizím jazykům a zajímat se o to, jak věci vidí lidi z jiných zemí. Jak to ale můžeme chtít po běžných lidech, když toho nejsou schopní ani někteří ministři…

Jiří Bohumil

navrhněte jiné řešení!

Pohrozit odchodem z EU, jde o zasahování do rozhodnutí suverénního státu a pokud by to nepomohlo, pak se podvolit Bruselu.
Oni všichni stejně utečou na západ, kam se chtějí dostat hlavně z ekonomických důvodů.
U nás jim „pšenka nekvete“.
Tady by museli „makat“ za „pár šupů“ (jako většina našinců) a tam mají ty samé peníze na podporu.

dr.luha

navrhněte jiné řešení!

Tarzan

navrhněte jiné řešení!

At to platí zbrojovky , které tam posílají munici !

John Wick

pohrozit odchodem z EU, jde o zasahování do rozhodnutí suverénního státu

tobby

podvolit se Bruselu

Drap

navrhněte jiné řešení!

Začít uplatňovat japonský systém. Islám je postaven mimo zákon!

John Wick

Ani jednoho imigranta!!!Tam ve svých smradlavých zavšivených zemích at bojují na jedné či druhé straně!!!Svině se sem přišli jen množit a ovládnout Evropu a při mentalitě našich žen bude Evropa do pěti let černá.

jáára

Pokročilý
Marley

navrhněte jiné řešení!

Odchod z EU a okamžité vystoupení Česka z Evropské
unie – Czexit ! ! !

RE: Správně je Czechout