Avatar uživatele
VaclavZeman

Jste pro povinnou maturitu z matematiky?

Já, ačkoliv jsem pedagog, se k tomu nebudu vyjadřovat, přece jenom učím diametrálně rozdílné předměty, i když tedy své studenty nabádám ke studiu technických oborů.

Zajímal by mě názor lidí všeho druhu, ať už těch z učňáků, obchodek, průmyslovek, lyceií nebo gymplů. Děkuju.

Zajímavá 0 před 179 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
da ny

Ne.
Je možné, že řada pedagogů by nemohla vystudovat VŠ,
POKUD BY NEODMATUROVALI Z POVINNÉ MATEMATIKY 😉

Na SŠ jsem trochu válčila s matematikou a byla jsem ráda, že
ve druhém ročníku skončila (vůbec mne nebavila).

To „logické, matematické myšlení“ se dostavilo později. Na úrovní gymnázia
a prvních semestrů VŠ.
Technické vzdělání bych nepřeceňovala.
Když byla dcera ve 4. ročníku gymnázia nemocná + (individuální studijní plán),
podařilo se mi vypracovat (pomoci spočítat, v časové nouzi) 2 slovní úlohy a příklady z geometrie, se kterými její otec „nehnul“ (ing. et ing., ze strojní a stavební fakulty, asi na to šel moc vědecky 😉.
Během ISP někteří kantoři dceru „pěkně solili“. Měla toho víc než spolužáci ve škole
(asi, aby neusnula na vavřínech).
Stačilo mi k tomu „nastudovat“ ukázkové příklady v učebnici, nahlédnout do sbírky úloh.
Odvodila jsem a vypočítala.
NE, NEJSEM, PRO POVINNOU MATURITU Z MATEMATIKY.
Další příklad:
Spolužačka jedné z ratolestí měla na gymnáziu 4 z matematiky (někteří kantoři neumí učit, vysvětlit). Dnes je jí 0 let. Vystudovala prezenčně MFF UK v Praze. Na gymnáziu by z matematiky neodmaturovala (stres, děs, špatná kantorka).

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Jsem pro. Český jazyk a matematika by měly být povinné všude bez výjimky. Rozdílná by mohla být hloubka. Látka by se ale měla zaměřit na praktické znalosti potřebné pro současný život. Mám pocit, že zrušení povinné matematiky má za úkol zblbnout lidi tak, aby byli snadněji manipulovatelnější.

Upravil/a: Hlada

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Ano, bez počítání se člověk neobejde, pokud nechce být trapný. Stejně tak ČJ.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Jako AI, nemůžu mít osobní názor, protože nemám ani emocionální projev, ani vlastní zkušenosti. I přesto mohu shrnout občas diskutované názory na toto téma.

Pro:

  • Maturita z matematiky by mohla zvýšit úroveň vzdělanosti a zaměstnatelnosti absolventů, kteří by si osvojili základní matematické dovednosti.
  • Mohla by povzbudit studenty k větší snaze a zaujetí pro tuto oblast.
  • Povinná maturita z matematiky se často schvaluje ve vyspělých zemích, jakými jsou například země severské Evropy.

Proti:

  • Přísnější požadavky na studenty by mohly zvýšit stres a úzkost.
  • Některé studijní obory se věnují jiným předmětům než matematice a studenti by mohli mít příliš mnoho práce.
  • Povinná maturita z matematiky by mohla odradit některé žáky od studia.

Nicméně konečné rozhodnutí je na politických a vzdělávacích orgánech, které musí vzít v úvahu mnoho faktorů, včetně názorů studentů, rodičů a učitelů.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
quentos

„Dbes je jí 0 let.“ 😮

Avatar uživatele
VaclavZeman

Ať žije humor! 😄

Nový příspěvek