Rokio

Jsou všechny typy temperamentu opravdu CHARAKTEROVĚ stejně hodnotné?

Je cholerik v průměru stejně dobrý jako průměrný sangvinik? Jsou i melancholici stejně hodnotní jako sagvinici? Vím, že jsou si temperamenty rovnocenné, ale ptám se, jestli mají stejnou charakterovou hodnotu.

Nejlepší odpověď
annas

Jedinci s různými typy temperamentu mohou mít dobrý, ale i špatný charakter. Nedá se jednoznačně odpovědět.

Temperament je vrozená vlastnost, takže existuje určité dispzice pro chování a jednání.

Charakter není vrozený, utváří se během života výchovou a sebevýchovou. Ovlivňuje ho také prostředí společenské atd.

Takže některé znaky temperamentu se uplatňují při utváření charakteru. Dá se říct, že záleží na tom, jak se podaří jedinci zvládnout především citovost, emoce, stabilitu, zbrklost, rozvážnost atd.

Další odpovědi
anonym

Ona samotná rozmanitost je v principu velmi prospěšná pro celek. A z tohoto předpokladu plyne i hodnota každého odlišného typu temperamentu. Temperament navíc každý v sobě drží nějakým způsobem na uzdě, sám o sobě tedy nepředurčuje zda je člověk špatný nebo dobrý.