Marty Koller

Jsou v těchto zemích větší tepla než u nás?

Itálie
Španělsko
Vietnam
Thajsko
Japonsko
Afghánistán
Irák
Somálsko
Afrika
Sýrie

Nejlepší odpověď
Filip84

Ano, všude. Vlachy attakují 40°C, krom Tirollerlandu („Oni pšijeli z Itália?“ „Ale tady je taky Itálie!“ „Ticho, pane účetní!“ – Tirollerland ist Kein Italien!), Španělsko je ještě sušší a teplejší. Nam Viet je teplejší všude, a na jihu teploty 40°C přesahují, chladnější je jenom sever (Sapa, HaLong), ale i tam letní teploty hrubě přesahují 35°C a zimní neklesají pod 5–8°C, jen pár dnů je kolem nuly, a výjimečně sněží. Siam je vlhký a tropický, přes den 38–39°C, v noci 28–30°C, skoro celý rok. Japonsko je obecně teplejší, a to včetně nejchladnějšího Ryukyu (Okinawa), třeba Naha už má teďka teploty přes 30°C ve dne, v noci neklesají pod 25°C. Afghánistán je na tom podobně, jako my, akorát zimy jsou teplejší. V Iráku už máš teď 50°C, a v noci se ochladíš, no, je 28–35°C. Somálsko má poměrně stálé klima, prakticky pořád je tam léto, nejteplejší je prosinec – březen, nejchladnější červenec a srpen. Maxima attakují 40°C, minima výjimečně klesnou pod 20°C. Afrika není stát. V Sírii je v létě ke 40°C, v zimě noční minima klesají k nějakým 5–8°C.

Další odpovědi
Justin1

Když jsem se díval na předpověď počasí na dnešek (neděli) pro různá místa na světě, našel jsem nejvyšší předpovídanou teplotu na některých místech v Iráku, kde se uvádělo 50 stupňů. Hned mi těch našich předpovídaných 37 stupňů připadalo jako příjemný chládek.

elkon

Stačí se podívat na globus, kde vidíš jejich polohu vůči rovníku a máš jasno hned.

Drap

Ano.

protonaut

>elkon: obecně nemáte tak docela pravdu. Je potřeba brát v potaz i globální cirkulaci atmosféry a mořské proudy. Asi nejznámější je v tomto směru Golfský proud, který způsobuje, že například v Norsku je až o desítky stupňů tepleji než na stejné zeměpisné šířce v Kanadě.