MasterGames

Jsou v těchto větách 2 předměty?

  1. Vadilo mu uklízet si v pokoji. Já bych řekl, že mu a uklízet si jsou předměty.
  2. V noci mě budilo houkání sovy. Já bych řekl, že mě a sovy jsou předměty

3.Maminka mi přinesla čaj v oblíbeném hrníčku. Já bych řekl, že mi a čaj jsou předměty.

Nejlepší odpověď
annas

1 . Pt – vyjádřený zájmenem mu. Zkuste se zeptat na uklízet si.

2. Zájmeno – mě správně. Sovy – ne. Zkuste seznova zeptat celou větou na houkání sovy. .

3. Zájmeno mi a podst. jméno čaj – správně.

aliendrone

annas>>> Selhal mi překladač do mého jazyka, do té doby netuším, o čem je řeč, takž spoléhám na to, že máte pravdu! ;) :D :D

annas

🙂