Boy 13

Jsou švábi, chrousti a ostatní hmyz nebezpeční?

Když třeba budu spát na chatě a v noci na mně poleze šváb, chroust nebo ostatní hmyz, kouše šváb? měl bych mít strach, že mi kousne do kůže, zůstane tam jizva a ještě nedejbůh by mě nějak nakazil? Díky.

Odpovědi
Drap

U nás žije jen švábů asi pět druhů a celá řada podobných hmyzů. Obdobné je to i s ostatními. Nejsou nebezpeční, ale nepříjemní. To když budu někde spát, že by na mě vlezl šváb a kousl je nesmysl. Musíme všechen hmyz a brouky brát tak, že oni tady žili dříve než my a i pokud by přišla katastrofa, tak lze předpokládat, že oni budou žít zatímco my už tu nebudeme.

Kelt

Hmotnost lidí na Zemi je stejná jako hmotnost hmyzu. A hmyz je tu déle než člověk, a když tě kousne, tak aspoň zjistíš, jak jsi odolný. Jizva ti zmizí po několika dnech. A větší nebezpečí ti hrozí z používání mobilů, počítačů, dostupné stravy a stresu než z nějakých brouků, pavouků a pod.

jsemjá

Nejsou.