cappuccino

Jsou snad psi obdareni nadprirozenymi schopnostmi?

Nedaleko nas byl zastrelen pes. Byl z vrhu 5 stenat, takze jeho sourozenci se nachazeji v blizkem okoli. V den, kdy byl pejsek zastrelen, se dva jeho braskovke (tedy ja vim jen o tech dvou) zacali chovat podivne: vyli, plizili se po zemi, vyzadovali pritomnost panicku a pohlazeni. Je evidentni, ze o smrti sveho brasky vedeli. Je to vubec mozne? Existuje u psu neco jako telepatie?
Znate podobne pripady?

Nejlepší odpověď
Ametyst

To asi není telepatie, ale cítění společného. Když jsou z jednoho vrhu, jsou mnohem víc psychicky propojení, než obyčejní sourozenci různého stáří.
Dokonce i u lidí z dvojčat funguje větší soudržnost a spojení.

Další odpovědi
Disraeli

Byly (a jsou) případy, kdy člověk ví, kdo mu volá, ještě než zvedne sluchátko (dnes má většina normální mobil a pevnou nemají… takže většina lidí dnes vidí kdo jim volá :D). Nebo si na někoho po dlouhé době vzpomene a najednou se mu dotyčný ozve nebo ho potká. To jsou všední „nadsmysly“, které často potkají kdekoho. Ale jsou i další a mnohem podivnější případy.
Zvířata mají často „šestý smysl“, tj bud vylepšené některé stávající smysly – nebo všchny pracující lépe dohromady – anebo nějaký další, ne moc dobře identifikovatelný. Často taková lepší intuice nebo větší propojení s přírodou (zvířata často poznají blížící se katastrofu – dokonce i dlouho dopředu; nebo u lidí rozpoznají vážnou nemoc, jako třeba rakovinu, atd).
Některá dvojčata (u lidí), která jsi jsou blízká, taky někdy mají toto souznění a vědí, která na co myslí, jak se cítí nebo co se ji zrovna děje (i když se třeba zrovna nenachází u sebe).
Ještě existuje kolektivní vědomí a kolektivní nevědomí.
Není žádný důvod nemyslet si, že něco jako „nadpřirozeno“ neexistuje. Když plno vědců a objevitelů tomu věřilo (nejen věřilo, ale vyloženě to zastávali a stavěli na tom i mnohé teorie. Dnešní „racionální“ věda – respektive vědci – tamty vědce uznávají a dokonce na nich stojí i celé vědní obory… ale bohužel si z nich berou jen to, co se jim hodí a zapdá do jejich vidění světa. To je vědecká zaujatost – přestože si myslí, že jsou objektivní a zaujatí). Například na nadvědomí věřil Tesla i Carl G Jung- jeden z průkopníků a dodnes z nejvýznamějších psychologů (a lidi – ani dnešní vědci – nejsou chytřejší nebo otevřenější než Jung a už vůbec ne než Tesla).

aevul

Ne. Chovali se stejně, jako se chovají po celý zbytek roku. Jen za normálních okolností tomu chování nevěnuješ tolik pozornosti.

Drap

Nebude to takto. To že pes reaguje o mnohem dříve na roznašeče letáků je normální věc. Pes má daleko více vyvinuté smysly. Stejně tak jak většinou ví, že přijede pán, i když jeho auto ještě neni vidět ani slyšet. Znám zase několik případů, kdy se setkají sourozenci za pul, roku, nebo rok po rozdělení a nedržet je, tak se porvou. Pokud pes nevyrůstá v té své smečce, vezme za svou sečku rodinu v které žije a byť sourozencí, jsou už pro něj cizí.

Filip84

Takto bych to nedefinoval, že „psi [jsou] obdařeni nadpřirozenými schopnostmi“, spíše bych to definoval tak, že psi jsou normální a my jsme letadlo.

Podívej se kolem sebe, třeba i tady, jaké pakoniny lidé řeší: buďto mají raději techniku, než lidi a zvířata 🙃, nebo řeší, co si myslí, že si myslí úplně cizí lidé, po kterých jim může být hovno úplné a komplexní (a přitom si ti lidé ani nic nemyslí!) 🙃🙃, nebo řeší, aby udělali dojem, a to – zase – zejména na úplně cizí lidi, u kterých jim může být nadpodstatné hovno po tom, jestli na ně udělali dojem, či-li nic 🙃🙃🙃.

Podívej se, pro jaké malichernosti se rozpadají vztahy a rodiny. Úplné banality, úplné pakoniny! Jaké z toho vzniká bisarium, že – třeba – se potom řeší, že „moje děti bijí tvoje děti a tvoje děti bijí naše děti“, a tak podobně. Řeší se virtuální realita, lidé žijí ve vzdušných zámcích, pakoninama, krávovinama, namísto, aby žili reálný život, teď a tady, a s tím / kým, co / koho mají.

To není kritika, vůbec ne, je to konstatování faktů, které jsou, svým způsobem, neovlivnitelné a nevyhnutelné. Tedy, rozuměj, neovlivnitelné a nevyhnutelné teď a tady, není nikde řečeno že my, jako společnost, jako civilisace, jsme se museli do této fasis dostat. To zase ne, jako. Třeba takoví Egypťané, nebo Římané, pravděpodobně ano, protože oni neměli ty znalosti historie, sociologie a psychologie, jako my.

Dalo by se tomu vyhnout „lusknutím prstu“, ovšem nikoli instantně. Ano, krok po kroku, by se toto dalo zvrátit, ovšem to by musela naše společnost stát na onačejších základech, než stojí.

A když to vím já, vím i, tak jako rámcově, co s tím, tak věř, že to vědí i jiní, i povolanější. Jenom je to svázanost křídel, neochota jít do risika, no a samozřejmě to, že těm pár tisícům multi-multi milliardářů na světě by se vedlo jinak, a že to jinak by oni považovali subjektivně za hůře. 🤷‍♀️

A teďka si představ, že tohle všecko neřešíš. Že ti je úplně jedno, co si myslí Růžena Blažková z Kundích Pysků. Nebo Rudolf Poleno z Horní Dolní. Že ti je trojctihodně Wurst, jestli budeš svítit elektřinou, nebo třeba plynem či kerosenem, protože víš, že o tom život není. Že se naučíš žít s tím, co bylo, protože to stejně nezměníš a přestaneš řešit, co bude, protože to také neovlivníš. Jinými slovy, že budeš žít teď a tady a soustředit se na to a na ty, co a které máš teď a tady, tak jako na 150%.

Já to asi jinak nedokážu vysvětlit, nebo popsat, ale psi přesně takto fungují.

Psa nezajímá, že má jedno ucho kulaté a jedno špičaté a vypadá, jako opice zkřížená s ropuchou. Nezajímá, je s tím úplně 😎! A hledí si své smečky. Ano, protože psi sakra dobře vědí, že bez té smečky chcípnou, pes není kočka, sám si dlouhodobě nenaloví dost, aby se pořádně nažral. Psovi je úplně jedno, co si myslí Asta ze smečky v Aši, když on je z Hleďsebe. Úplně jedno, ani existenci Asty z Aši neřeší.

Já jsem měl kamarádku, se kterou jsme byli s to telepaticky hovořit. Prostě jsme se na sebe dívali a komunikovali mezi sebou beze slov. Není za tím žádná duchařina, není to ani nic složitého, zvládl by to i JyrkaF🤪 tady, dokonce i Rokio I. Kauflandský, věř tomu, žádný problém. Jenom je problém v tom, že většina lidí nechce, prostě se bojí. Psi neřeší.

Tak si to nějak přeber, no, já nevím, jak Ti to jinak vysvětlit. Prostě jsou to věci naprosto přirozené a racionální, akorát „mimo“ náš rámec přirozeného a racionálního. Protože my jsme, tak jako celkově – taký komplet, tak jako mimo, no, letadlo. 😅

plebs

Pražský krysařík pochrupuje na gauči okna zavřená chodník 40 metrů jde tam chodec zvedne ouška a zavrčí přijede k poštovní schránce roznašeč letáků vzdálenost 20 metrů začne rafat tím směrem do doby než odjede.

Manfred05

Neexistuje žádný vědecký důkaz o tom, že psi mají nadpřirozené schopnosti, jako je telepatie. Psi však mají vynikající smysly, které jim umožňují vnímat věci, které nejsou viditelné nebo slyšitelné pro člověka. Například mají mnohem citlivější čich a sluch než lidé, což jim umožňuje zachytit velmi slabé zvuky a vůně.

V případě, který popisujete, je možné, že psi vycítili změnu v atmosféře nebo chování svého majitele, když zaregistroval smrt jejich sourozence. Psi mají také vynikající schopnost vnímání tělesných signálů a emocí u lidí, takže je možné, že reagovali na strach a smutek svého majitele.

Nicméně, jak již bylo řečeno, není vědecky prokázáno, že psi mají telepatické schopnosti nebo schopnost předvídat události mimo své smysly.

Darcy

jasně že je. Cítí přítomnost smrti stejně i u své dvounohé rodiny. Samostatnou kapitolou jsou psy rodu chrtů (dělá to galgo stejně jako i vipet), které často plní pokyny majitele, které majitel ani nevysloví, ani nenaznačí, jen si na neco pomyslí – osobní zkušenosti 👍🏻😆 Podobne „na anténu“ se vědí naladiť i border kolie, australský pastevecký i husky.
Hluboké geny.

Filip84

Milý uživateli,

váš příspěvek byl nahlášen jiným uživatelem k posouzení administrátorovi serveru.

Příspěvek: Takto bych to nedefinoval, že „psi [jsou] obdařeni nadpřirozenými schopnostmi“, spíše bych to definoval tak, že psi jsou normální a my jsme letadlo.

Podívej se kolem sebe, třeba i tady, jaké pakoniny lidé řeší: buďto mají raději techniku, než lidi a zvířata 🙃, nebo řeší, co si myslí, že si myslí úplně cizí lidé, po kterých jim může být hovno úplné a komplexní (a přitom si ti lidé ani nic nemyslí!) 🙃🙃, nebo řeší, aby udělali dojem, a to – zase – zejména na úplně cizí lidi, u kterých jim může být nadpodstatné hovno po tom, jestli na ně udělali dojem, či-li nic 🙃🙃🙃.

Podívej se, pro jaké malichernosti se rozpadají vztahy a rodiny. Úplné banality, úplné pakoniny! Jaké z toho vzniká bisarium, že – třeba – se potom řeší, že „moje děti bijí tvoje děti a tvoje děti bijí naše děti“, a tak podobně. Řeší se virtuální realita, lidé žijí ve vzdušných zámcích, pakoninama, krávovinama, namísto, aby žili reálný život, teď a tady, a s tím / kým, co / koho mají.

To není kritika, vůbec ne, je to konstatování faktů, které jsou, svým způsobem, neovlivnitelné a nevyhnutelné. Tedy, rozuměj, neovlivnitelné a nevyhnutelné teď a tady, není nikde řečeno že my, jako společnost, jako civilisace, jsme se museli do této fasis dostat. To zase ne, jako. Třeba takoví Egypťané, nebo Římané, pravděpodobně ano, protože oni neměli ty znalosti historie, sociologie a psychologie, jako my.

Dalo by se tomu vyhnout „lusknutím prstu“, ovšem nikoli instantně. Ano, krok po kroku, by se toto dalo zvrátit, ovšem to by musela naše společnost stát na onačejších základech, než stojí.

A když to vím já, vím i, tak jako rámcově, co s tím, tak věř, že to vědí i jiní, i povolanější. Jenom je to svázanost křídel, neochota jít do risika, no a samozřejmě to, že těm pár tisícům multi-multi milliardářů na světě by se vedlo jinak, a že to jinak by oni považovali subjektivně za hůře. 🤷‍♀️

A teďka si představ, že tohle všecko neřešíš. Že ti je úplně jedno, co si myslí Růžena Blažková z Kundích Pysků. Nebo Rudolf Poleno z Horní Dolní. Že ti je trojctihodně Wurst, jestli budeš svítit elektřinou, nebo třeba plynem či kerosenem, protože víš, že o tom život není. Že se naučíš žít s tím, co bylo, protože to stejně nezměníš a přestaneš řešit, co bude, protože to také neovlivníš. Jinými slovy, že budeš žít teď a tady a soustředit se na to a na ty, co a které máš teď a tady, tak jako na 150%.

Já to asi jinak nedokážu vysvětlit, nebo popsat, ale psi přesně takto fungují.

Psa nezajímá, že má jedno ucho kulaté a jedno špičaté a vypadá, jako opice zkřížená s ropuchou. Nezajímá, je s tím úplně 😎! A hledí si své smečky. Ano, protože psi sakra dobře vědí, že bez té smečky chcípnou, pes není kočka, sám si dlouhodobě nenaloví dost, aby se pořádně nažral. Psovi je úplně jedno, co si myslí Asta ze smečky v Aši, když on je z Hleďsebe. Úplně jedno, ani existenci Asty z Aši neřeší.

Já jsem měl kamarádku, se kterou jsme byli s to telepaticky hovořit. Prostě jsme se na sebe dívali a komunikovali mezi sebou beze slov. Není za tím žádná duchařina, není to ani nic složitého, zvládl by to i JyrkaF🤪 tady, dokonce i Rokio I. Kauflandský, věř tomu, žádný problém. Jenom je problém v tom, že většina lidí nechce, prostě se bojí. Psi neřeší.

Tak si to nějak přeber, no, já nevím, jak Ti to jinak vysvětlit. Prostě jsou to věci naprosto přirozené a racionální, akorát „mimo“ náš rámec přirozeného a racionálního. Protože my jsme, tak jako celkově – taký komplet, tak jako mimo, no, letadlo. 😅
Z důvodu: Vulgarity, urážky, hrubé nebo nevhodné chování.

cappuccino

aevul: ti majitele se prave divili, ze se psi nechovaji normalne. To jeste ani o tom zastrelenem psovi nevedeli, kdyz se ti psi chovali jinak. Az o den pozdeji se to dozvedeli a dali si to do souvislosti.

aevul

capuccino: Dost o tom pochybuju, oči vidí to, co mozek chce, aby oči viděly. Na druhou stranu, vlk dokáže vycítit zvěř až na vzdálenost 40 km, jestli se nepletu. Takže ne telepatie, ne „kolektivní vědomí“, ale třebaněco na způsob feromonů, proč ne.

cappuccino

aevul:. dekuji, o kolektivnim vedomi toho vim opravdu malo! Ale vedomosti si doplnim.
Psa nemam.

aevul

aevul: A ještě jedna chyba, cappuccino se píše se dvěma P. Nezkracuj druhé na jejich právech.

aevul

aevul: Chybná předloža – ne vycítit, ale ucítit. To je přesnější, pak je jasné, že jde o čich.