jjj123456789

Jsou muslimové modloslužebníci, když se modlí k černému šutru?

Nejlepší odpověď
led

Z wikipédie:
"Nejdůležitějším poutním místem je Kába, kostkovitá budova bez oken, která byla dle islámského pojetí poprvé vybudována prorokem Adamem a poté znovu prorokem Abrahámem. Je historicky potvrzeno, že Kába již v předislámských dobách byla centrální svatyní arabských kmenů v okolí. V jejím jihozápadním rohu se nachází černý kámen – pravděpodobně se jedná meteorit, který dle pojetí proroka Abrahama pochází od archanděla Gabriela.

Islám převzal kult uctívání černého meteoritického kamene v Kábě z staroarabského náboženství, stejně jako pouť do Mekky. Přikázání islámu k rituální čistotě (tahára) má původ v přikázáních staroarabského náboženství.

Nemuslimové mají vstup do Mekky co nejpřísněji zakázán. Z původní obavy, že by předislámský polyteistický kult mohl být u Káby znovu oživen, vzešlo přání, že svatá města by neměla být zneuctěna nevěřícími. "
Tu nejde v skutočnosti o modlenie ku kameňu ako kusu nerastu, ale o to, čo kameň symbolyzuje. Kameň je pre svoj nepozemský pôvod vlastne symbol viery, symbol Života, symbol zrodu vyvolených Bohom, neskôr, po vzniku islámu, vyvolených Aláhom.
Doplňuji:
pokračovanie v diskusii

led

Ak porovnáme kresťanstvo, tak kresťanstva sa modlia k obrazu, či soche – postave vytvarovanej z rôznych materiálov, či znaku kríža,… V skutočnosti sa však modlia k tomu, čo obraz, či socha, kríž ako symbol predstavujú. V isláme ale človeka nemožno spodobovať na obraze, soche,… V tomto prípade túto úlohu symbolu prevzal meteorit v Kabe.

Roman71

Kde bere křesťanstvo podporu v Bibli, že má používat při uctívání Boha takové pomůcky, které Bible jasně označuje za modly a navíc varuje před modlářstvím? Boha má každý ctitel uctívat duchem a pravdou. Kde je v Bibli psáno o tom, že k tomu má mít jako pomůcku nějakou vyřezávanou nebo litou sochu?

To už není Bible, ale katecheze a ta je v rozporu s Biblí.
V tom případě je pro mne osobně autoritou Bible :)