Avatar uživatele
Bronzový

Jsou muslimové modloslužebníci, když se modlí k černému šutru?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Z wikipédie:
"Nejdůležitějším poutním místem je Kába, kostkovitá budova bez oken, která byla dle islámského pojetí poprvé vybudována prorokem Adamem a poté znovu prorokem Abrahámem. Je historicky potvrzeno, že Kába již v předislámských dobách byla centrální svatyní arabských kmenů v okolí. V jejím jihozápadním rohu se nachází černý kámen – pravděpodobně se jedná meteorit, který dle pojetí proroka Abrahama pochází od archanděla Gabriela.
...
Islám převzal kult uctívání černého meteoritického kamene v Kábě z staroarabského náboženství, stejně jako pouť do Mekky. Přikázání islámu k rituální čistotě (tahára) má původ v přikázáních staroarabského náboženství.
...
Nemuslimové mají vstup do Mekky co nejpřísněji zakázán. Z původní obavy, že by předislámský polyteistický kult mohl být u Káby znovu oživen, vzešlo přání, že svatá města by neměla být zneuctěna nevěřícími. "
Tu nejde v skutočnosti o modlenie ku kameňu ako kusu nerastu, ale o to, čo kameň symbolyzuje. Kameň je pre svoj nepozemský pôvod vlastne symbol viery, symbol Života, symbol zrodu vyvolených Bohom, neskôr, po vzniku islámu, vyvolených Aláhom.
Doplňuji:
pokračovanie v diskusii

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

led

Ak porovnáme kresťanstvo, tak kresťanstva sa modlia k obrazu, či soche - postave vytvarovanej z rôznych materiálov, či znaku kríža,... V skutočnosti sa však modlia k tomu, čo obraz, či socha, kríž ako symbol predstavujú. V isláme ale človeka nemožno spodobovať na obraze, soche,... V tomto prípade túto úlohu symbolu prevzal meteorit v Kabe.

Avatar uživatele
Bronzový

Roman71

Kde bere křesťanstvo podporu v Bibli, že má používat při uctívání Boha takové pomůcky, které Bible jasně označuje za modly a navíc varuje před modlářstvím? Boha má každý ctitel uctívat duchem a pravdou. Kde je v Bibli psáno o tom, že k tomu má mít jako pomůcku nějakou vyřezávanou nebo litou sochu?

To už není Bible, ale katecheze a ta je v rozporu s Biblí.
V tom případě je pro mne osobně autoritou Bible :)

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3828
Zlatý Drap 2290
Zlatý led 1654
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 876
Zlatý mosoj 848
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.