Byl Mojžíš Svědek Jehovův?

Když někoho nebo něco vidím, tak jsem svědek. A Mojžíš Jehovu viděl.

Nejlepší odpověď
annas

Vložil jste otázku – Mojžíš a Svědekl Jehovův.

V doplněbá pak eo svědkovi. Takže je rozdíl mezi otázkou a jejím doplněním Rozdíl mezi slovy Svědek a svědek.

1. Ano Mojžíš byl svědek, protože viděl Jehovu, i když v jiné podobě.

Bůh se zjevil Mojžíšovi v hořícím keři a vyslovil své jméno " Já jsem, který jsem". Mojžíš , byl svědkem, přímo ho pozoroval.

„Jehova je nejznámější česká výslovnost božského jména, i když většina znalců hebrejštiny dává přednost výslovnosti "Jahve“. Nejstarší hebrejské rukopisy uvádějí toto jméno v podobě čtyř souhlásek, tento tvar je obvykle označován jako tetragrammaton (z řeckých slov te·tra-, jež znamená „čtyři“, a gram´ma, „písmeno“). Tato čtyři písmena mohou být do češtiny transliterována jako JHVH (nebo JHWH)"
http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/je­hova

2. Ale Mojžíš Svědkem Jehovovým, protože sekta vznikla mnohem v později. V r. 1931 dostala tato sekta svůj oficiální název „Svědci Jehovovi“ podle jména, které Bůh zjevil Mojžíšovi v hořícím keři. Svědkové vyslovují toto jméno nesprávně „Jehovah“, namísto správného „Jahveh.
http://www.far­nostjaktar.cz/2014/10/­recenze-knihy-kdo-jsou-svedci-jehovovi/

Doplňuji:
Ach jo. Opravovala jsem stylizaci … ale až po odeslání vidím, že nedokonale.

Vložil jste otázku – Mojžíš a Svědek Jehovův.
V doplnění jste uvedl svědek. Takže je rozdíl mezi otázkou a jejím doplněním. Rozdíl mezi spojením Svědek Jehovův a očitým svědkem, který viděl Jehovu.

2. Ale Mojžíš nebyl Svědkem Jehovovým, protože sekta vznikla mnohem později. atd.

více diskuse

Další odpovědi
arygnoc

nie.

svedkovia jehovovi (Medzinárodná asociácia bádateľov biblie – International Bible Students'Asso­ciation) je náboženská sekta založená v roku 1872 Charlesom Taze Russelom.

boh vie (:DD), či si to mojžíš všetko nevymyslel (ktovie, či už vtedy na blízkom východe hulili hašiš).

;-Q

nnn1

Podle mě je důležité, jak se k tomu staví Bible. V Hebrejcům (Židům) 12:1 se o Mojžíšovi a jiných lidí, kteří věrně sloužili Bohu mluví jako o svědcích. I u Izajáše 43:10 se mluví o svědcích.

Svědek je někdo, kdo vypovídá u soudu co o někom ví. Proto jsou v Bibli věrní Boží ctitelé takto označováni – vypovídali o Bohu ohledně sporných otázkách, které Satan Ďábel na Boha vznesl. Pokud budete chtít, napište mi do soukromé zprávy, a já vám na základě Bible odpovím, jaké sporné otázky to jsou.

To je také jeden z důvodů, proč se SJ (Svědkové Jehovovi) takto jmenují. Viz také ve Skutcích 15:17 (překlad nového světa, Bible 21, Bible kralická) a na stránkách SJ:
http://www.jw­.org/cs/publi­kace/knihy/je­hovova-vule/proc-se-jmenujeme-svedkove-jehovovi/

postcd

podle mě ano, ale s malým „s“

Agneta

nnn1 >>> „…kteří věrně sloužili Bohu…“ ► já jsem zase ráda, že bůh mě věrně slouží, nevím jestli ten váš, nebo jiný, ale jsem s ním spokojená – ty taky? :D

arygnoc

z príspevku od annas:

jedná sa o úvahu, v žiadnom prípade o komentár.

"Ano Mojžíš byl svědek, protože viděl Jehovu, i když v jiné podobě.

Bůh se zjevil Mojžíšovi v hořícím keři a vyslovil své jméno " Já jsem, který jsem". Mojžíš , byl svědkem, přímo ho pozoroval. "

musím iba súhlasiť – boh (jehova, jahve, hospodin, …) sa zjavil v inej podobe – ale ako to, dočerta mojžiš vedel? nemal nejaké lsd vidiny (po nejakých hubkách či morských potvorách?), nebol ožralý (nebol „horiaci ker“ (a k tomu hovoriaci!) obdobnosť dnešných „bielých myší“)?

proste celé sa to javí ako jalovosť, veď mi ferko vyskoč z dolnej lehoty povie, že je michael jaskson, mám (musím) mu veriť?
a ešte k tomu sa ani nebude maskovať (horiaci ker, nie boh = ferko vyskoč, nie michael jaskson).
no keby som mu uveril a roztruboval to po okolí, tak ma každý bude pokladať za blbca.

celé je to haluz, od podobenstva, ktorým vykladači biblie tak radi argumentujú, to má na míle ďaleko.

mám taký dojem, že skutočne iba „duchom chudobní“ (=hlúpi) budú blahoslavení.

;-Q

a to nie je jediný „príbeh“ z biblie, ktorý sa javí ako halucinácia.
a vlastne, ani nemusí byť z biblie, stačí čítať/počúvať o zázrakoch zjavení sa a iných kravinách i zo súčasnosti (nie iba vo fatim či lurdách, ale i v našich končinách – turzovka, litmanová, …).
fakt tomu mám veriť? a prečo teda nie i ferkovi vyskočovi?

;-Q

anonym

Moje kamarádka Elvíra říkala,že Jehova je žid a Jehovisti jsou pomatení američani,kteří překroutili vše jak se jim to hodilo oproti původnímu a mnohem staršímu dogmatu starých židů,prostě se naroubovali a přiživili se jako všeci,kteří se narodili jako lidé.

Agneta

máš můj souhlas > teda Elvíra:D

anonym

děkujeme.

Roman71

Tedy Pumíku, stálo by za to k tvrzení tvé kamarádky poskytnout nějaký věrohodný písemný doklad.