Prostě já...

Jsou lidi, kteří nosí brýle, chytřejší?

Nebo se to jen říká?

Nejlepší odpověď
Rokio

Nejsou.

Je to mýtus ze středověku, kde rolníci nemuseli nosit brýle, ale duševní pracovníci (např. úředníci, právníci, notáři) ano, takže si lidé mysleli, že obrýlení jsou chytřejší.

Další odpovědi
xiperio

Možná vypadají inteligentně nebo chytře. Ovšem do té doby, pokud nepromluví. V brýlích to není. Je to v hlavě.

Arne1

Samozřejmě.
Pozn: Nosím brýle.

orwell

No samozřejmě. A čím tlustší čočky, tím chytřejší nositel. Vzpomeň si na Lenku Plačkovou u Ivana Mládka 🙂

elkon

Je to nesmysl. Nevím kdo to říká, neslyšel jsem to. Brýle nosí ti, kteří je potřebují, ať jsou to hlupáci, nebo inteligenti.

Kelt

Kdo má vadu zraku, nosí brýle nebo kontaktní čočky. A když nosí brýle, tak je názor, že si ty brýle pokazil četbou, že hodně přečetl a hodně ví. Ale to je takový doktor Cvach z Nemocnice na kraji města.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.