EllaSmith

Jsem ve druháku a neklasifikována z 1 předmětu. Budu mít na vysvědčení N, nebo vysvědčení dostanu až po splnění zkoušky?

Nejlepší odpověď
annas

Platí to, co jste uvedla v poslední části otázky,

Upozorňuji, že Filip nemá docela prav du. Termín 31. 3. , který Filiop uvedl pro vykonání zkoukšy je jedna z možností,, kterou stanoví ředitel školy. Záleží na náročnosti předmětu atd. Filip přehlédl v odkazu s přístasvek např. Přesné znění odpovwědi ředitele školy z odkazu, z něhož čerpal, ale neuvedl.
" jako ředitel mohu určit takovým žákům termín např. do 31. 3. pro splnění podmínek klasifikace… „
.
V pololetí je možné v souladu s § 51 odst. 1 školského zákona vydat žákovi výpis z vysvědčení místo oficiálního tiskopisu vysvědčení. Obsah a forma výpisu z vysvědčení je na všech školácj stejná, protože se vyhotovuje podle " § 2 vyhlášky č. 223/2005 Sb.“ – je na všech školách stejný.

"Ve školském zákoně se uvádí: „Nelze-li žáka hodnotit na konci prvního pololetí, určí ředitel školy pro jeho hodnocení náhradní termín, a to tak, aby hodnocení za první pololetí bylo provedeno nejpozději do konce června. Není-li možné žáka hodnotit ani v náhradním termínu, žák se za první pololetí nehodnotí. Není-li žák hodnocen z povinného předmětu vyučovaného pouze v prvním pololetí ani v náhradním termínu, neprospěl.“ Ve školském zákoně se uvádí: „Nelze-li žáka hodnotit na konci prvního pololetí, určí ředitel školy pro jeho hodnocení náhradní termín, a to tak, aby hodnocení za první pololetí bylo provedeno nejpozději do konce června. Není-li možné žáka hodnotit ani v náhradním termínu, žák se za první pololetí nehodnotí. Není-li žák hodnocen z povinného předmětu vyučovaného pouze v prvním pololetí ani v náhradním termínu, neprospěl.“ ˇ
https://www.ri­zeniskoly.cz/de­tail-otazky/1263/ne­klasifikace-zaka-ss-za-1-pololeti

Stačilo se zeptat ve škole třídního učitele nebo využít archiv, otázka sse pravidelně opakuje.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=neklasifi­kace+v+1.+polo­let%C3%ADo+

Další odpovědi
elkon

A to se nemůžeš zeptat přímo ve škole? My tě neznáme, ani tvojí školu.

Filip84

No, to jsi na pololetí, to se nic neděje (relativně).

Ty normálně pokračuješ ve studiu, jako bys byla klasifikována (výborně až nedostatečně). Škola Ti určí termín dodatečné zkoušky, a to nejpozději do konce března.

Pokud bys tuto zkoušku, buďto, vůbec neabsolvovala (no, pro nemoc, například), tak normálně pokračuješ ve studiu do konce školního roku.

A teď:

  • pokud bys byla, z předmětného předmětu, na konci roku klasifikována výborně – dostatečně, normálně postupuješ do dalšího ročníku,
  • pokud bys nebyla, z předmětného předmětu, klasifikována rovněž na konci roku, nebo bys, sice, byla klasifikována, ale s prospěchem nedostatečně, budeš muset úspěšně (tj. s prospěchem výborný až dostatečný) složit dodatečnou zkoušku, jejíž termín Ti škola ustanoví nejpozději do konce srpna.

V případě, že bys tu dodatečnou zkoušku vůbec neabsolvovala, nebo jí absolvovala s prospěchem nedostatečně, nepostoupíš do dalšího ročníku, to jest, buďto opakování ročníku, což Ti ale musí škola povolit, nebo celý studium znovu. Nebo jiný studium. Nebo pokladna v Bille. Nebo tak něco. 😈

Pro úplnost dodávám, že nebyla-li bys klasifikována na pololetí (nevykonáním dodatečné zkoušky), nebo bys byla klasifikována na pololetí nedostatečně, a pak následně neklasifikována, nebo klasifikována nedostatečně, také na konci školního roku, budeš dodatečnou zkoušku skládat z učiva celýho ročníku, nejen z druhýho pololetí.